| andreea2011 a întrebat:

vreau sa vad niste filme de comedie, dar de comedie adevarata, de ex cu louis de funes, mr bean, nu cu nuduri, prostii si sex, vreau sa vad comedie adevarata... aa si cu jim carrey, daca mai stiti alti actori care au jucat in filme bune de comedie...mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Eallscriellca a răspuns:

Bună și ție! Nu știu dacă e un serial care iți place dar Familia Bundy e amuzantă de tot laughing

3 răspunsuri:
| denyiuly a răspuns:

Buna andreea!
http//www.cinemagia.ro/actori/jim-carey-289/.pe acest site este intreaga lista.soer ca te-am ajutat.o zi buna!

| Letitia_Daniela_1985 a răspuns:

Uite aici am gasit multe din filme si plus de asta este un site fara nici o reclama pe el
www.filmesubtitrate.co

| Christinne28 a răspuns:

Pierre Pierre (2011) - Pierre (pre-producţie)
Me Time (2011) (pre-producţie)

Mr. Popper's Penguins / Pinguinii domnului Popper (2011) - Tom Popper
The Office / La birou (Serial TV, 1 episod 2011) - tipul din Fingerlakes
Presidential Reunion (2010) - Ronald Regan
A Christmas Carol / O poveste de Craciun (2009) - Ebenezer Scrooge / Fantoma Craciunului trecut si alte roluri (voce)
Under the Sea 3D (2009) - Naratorul
I Love You Phillip Morris / Te iubesc Phillip Morris (2009) - Steven Russell
Yes Man / Yes Man: Un cuvant poate schimba totul (2008) - Carl Allen
Horton Hears a Who / Horton si omuletii (2008) - Horton
The Number 23 / Numarul 23 (2007) - Walter Sparrow
Maeştrii groazei: Fata bolnavă (Serial TV, 1 episod 2006) - Paul (necreditat)
Fun with Dick and Jane / Distractie cu Dick si Jane (2005) - Richard Dick Harper
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events / Lemony Snicket: O serie de intamplari nefericite (2004) - Contele Olaf
Eternal Sunshine of the Spotless Mind / Stralucirea eterna a mintii neprihanite (2004) - Joel Barish
Bruce Almighty / Dumnezeu pentru o zi (2003) - Bruce Nolan
Pecan Pie (2003) - şoferul
The Majestic / Majestic (2001) - Peter Appleton
How the Grinch Stole Christmas / Cum a furat Grinch Crăciunul (2000) - Grinch
Me, Myself & Irene / Eu cu mine şi Irene (2000) - Charlie Baileygates / Hank Evans
Man on the Moon / Omul din lună (1999) - Andy Kaufman / Tony Cliffton
Simon Birch (1998) - Joe Wenteworth adult
The Truman Show / Truman Show (1998) - Truman Burbank
Liar Liar / Mincinosul mincinoşilor (1997) - Fletcher Reede
The Cable Guy / Tipu de la cablu (1996) - Tipu de la cablu (Chip Douglas)
Ace Ventura: When Nature Calls / Ace Ventura: Un nebun în Africa (1995) - Ace Ventura
Batman Forever (1995) - Dr. Edward Nygma / The Riddler
Dumb & Dumber / Tăntălăul şi Gogomanul (1994) - Lloyd Christmas
The Mask / Masca (1994) - Stanley Ipkiss
Ace Ventura: Pet Detective / Ace Ventura: Detectivul de animale (1994) - Ace Ventura
Doing Time on Maple Drive (1992) - Tim Carter
The Itsy Bitsy Spider (1992) - Exterminatorul (voce)
High Strung (1991) - Moartea (necreditat)
In Living Color (Serial TV, 1990)- Diverse personaje

toate acestea sunt filme cu jim carrey :X