| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna, problema e ca este mai mic cu 2 ani decat mine si nu stiu daca aceasta relatie ar merge. Voi ce parere aveti ce sfaturi mi-ati da, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| WeWillSeeAgainInHell a răspuns:

Nu prea conteaza varsta cand e vorba de iubire. Daca tie iti place cu adevarat de el nu conteaza daca e mai mare sau mai mic. Dragostea nu are varsta.

| biancaaam a răspuns:

Iubirea n-are varsta sau inaltime. Daca si tu il iubesti atunci spune da. Daca nu, explica-i intr-un mod elegant ca nu simti nimic pentru el. Bafta!

| AlleSss a răspuns:

Deci,sa incepem...Tu il iubesti? Sau macar simti o afectiune fata de el? Daca nu, imi pare rau, dar nu merge treaba. Dar daca il iubesti, simti ceva pentru el, etc poti fi cu el. Ce daca spune lumea ca e prea mic? Nu`i baga in seama! Insa daca nu simti nimic pentru el, mai bine il lasi cu ochii in soare decat sa-i frangi inima. Asta e parerea mea.