| mihaelaf a întrebat:

sunt noua pe aici si vreau sa ma integrez cat mai repede:*. am si eu ca si multi dintre voi probleme, mai ales sentimentale.am avut o relatie cu un baiat cateva luni, dar dupa un pas gresit al lui am ales sa ma despart de el(nu era o greseala majora, dar asa am gandit eu atunci). dupa ce ne-am despartit a incercat sa faca ceva sa ne impacat, dar eu incapatanata ca de obicei nu am acceptat.acum,dupa ce am aflat ca are o relatie am devenit putin geloasa si mi-am dat seama ca intr-adevar tin la el, problema e ca el nu prea mai vorbeste cu mine decat foarte rar si cand vorbim nu zice nimic de NOI, probabil s-a saturat si el de atatea refuzuri.nu stiu ce sa fac, sunt prea orgolioasa sa ii spun ce simt, si ma simt prost atunci cand ii vad impreuna, cand trece e langa mine ne privim in ochii dar nu ne spunem decat "buna". ce parere aveti? ce ar trebui sa fac? astept raspunsurile voastre:*

2 răspunsuri:
| dan_2834 a răspuns:

Te inteleg perfect atunci cand spui ca esti orgolioasa pentru ca si mie mi se intampla de cele mai multe ori cand ma supar cu prietenul sa nu ii spun ce simt doar pentru simplul fapt ca sunt orgolioasa.Asta nu e bine.Insa de ceva timp am incercat sa nu mai fiu asa si sa fac ce simt sa ii spun ce simt, fara nici o retinere.Am facut chestia asta tocmai pentru ca nu vreau sa risc sa il pierd.Ar trebui sa discuti cu el, sa ii explici ce simti si de ce uneori ai refuzat anumite lucruri.Intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine... poate ca asa lucrurile se vor rezolva.Incearca sa nu mai fii asa de orgolioasa cand vine vorba de sentimentele tale si de ceea ce vrei.Pentru ca uite ce s-a intamplat cu acest baiat pe care il placi, l-ai pierdut.M-as bucura pentru tine daca ai reusi sa il "recastigi". Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau lasi timpul sa le rezolve pe toate daca spui ca esti orgolioasa dar cel mai bine ar fi sa mergi la el si sa ii spui in fata ceea ce simti poate si el inca simnte asta pentru tine.