| Andreea.:) a întrebat:

Buna :]
un baiat mi-a cerut prietenia acum o saptamana[pentru a doua oara ]
si desi nu am vrut, am acceptat. credeam ca va fi usor sa'i dau papucii. dar se pare ca nu este asa.
acum m-am indragostit de el.
dar faza e ca el e mai uratel [adica ma rog. il plac fetele dar e putin mai scund decat mine si. sad]
asa. si i'am spus sa nu mai zica la nimeni c'am recunoscut acest lucru.
ceilalti nu stiu absolut nimic. dar as vrea sa'l sarut la scoala dar nu stiu cum sa il chem pe hol sa vorbim pentru ca daca ma apropii de el si ma aude vreun baiat cand il chem vor iesi discutii despre "noi 2".
el nu prea intra pe mess ca sa vorbim atunci.
si chiar imi doresc sa'l sarut si chiar nu vreau sa stie si ceilalti pentru ca imi voi "strica" reputatia crying
adica el e un simplu baiat care atrage atetia unor fete. nu ca eu as fi o celebritate dar sunt o fata populara si daca se va afla ca'mi place de el totulse va termina crying
va rog ajutati-ma kiss
funda :X
mersi :X

8 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

In primul rand, fii multumita de tot ceea ce primesti si nu tanjii la alte lucruri. Iar in al doilea rand, sa nu te mai intereseze celorlalti din jur, nu conteaza pentru nimeni.Sa nu iti stea nimic in calea fericirii tale.

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna
oh go on E o prostie sa te feresti de ceilalti. crezi ca te ajuta ceva popularitatea asta? Mai bine ti-au cauta prieteni adevarati nu numai prietenu falsi care sa te barfeasca.oh go on lasa-i in pace cu prostiile lor si prefate ca nu-ti pasa!

| SeNyS a răspuns:

Vai de mine, esti populara ce sa zic.esti o egoista din pct meu de vedere, il placi, dar ti-e rusine cu el pentru ca vezi doamne tu esti populara si el e un simplu baiat, tu preferi sa fii "populara", cum te numesti, decat sa fii cu baiatul pe care il placi si sa fii fericita? Ti-e mai bine asa ascunzandu'te? Scuza-ma daca am fost prea directa, si te-am suparat, dar eu asa gandesc, si aici pe TPU trebuie sa fim sinceri! Lasa popularitatea si tzinete de baiatul ep care-l placi nu my fi egoista, poate ceilalti vor fi chiar incantati de relatia voastra!

| Alex_9605 a răspuns:

Intalneste-te cu el in afara programului scolar, iesiti la plimbare in oras ca e frumos afara, iesiti la un suc.Si nu inteleg treaba cu ceilalti.Atata timp cat tu vrei sa ai o relatie serioasa cu baiatul respectiv conteaza mai putin ce zic ceilalti despre voi.Nu judeca dupa cei din jur ci fa cum crezi tu ca e mai bine la urma urmei e vorba de tine nu de ei.Lasa-i sa vorbeasca sa spuna ce vor.

| sinziana1 a răspuns:

O Doamne daca chiar iti place de el nu tii cont de parerile celorlalti.Pana la urma nu treaiesti cu lumeaoh go on Si daca cei de langa tine iti sunt prieteni apropiati nu te vor judeca si nu se vor indeparta de tine, ci iti vor fi alaturi. Fa ce-ti dicteaza inimawinking
Dar ai grija sa nu fie prea tarziu, poate se va satura si el de situatia asta si sa se termine totul.Bafta!:*

| nicolle_9877 a răspuns:

Cand iti place un baiat nu iti pasa celelalte lucruri, faci ce crezi u ca e mai bine pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti ca adev populara...nu are de ce sa ti fie rusine ca elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt baiat si trec si eu prin aceiasi poveste, ea vrea sa fie cu mine, si eu, dar nu prea stiu cum sa port cu fetele, sa sarut, ziceti-mi si mie niste modalitati de sarutare, plz...big grinwinking
mersi :X