| PheobeTorkin1299 a întrebat:

» Buna! Am si eu o " problema " minora. Deci sa va povestesc.una dintre prietenele mele mi-a facut cunostiinta cu un baiat, acesta era mai mare decat noi cu un an, el fiind clasa a8a. Am inceput sa vorbim si ne intelegeam din ce in ce mai bine. Intr'o zi i'am facut cunostiinta cu prietena mea cea mai buna. Dupa ceva timp am aflat ca cei doi erau impreuna. M'am bucurat enorm pentru ei, deorece prietena mea putea sa uite mai usor de fostul ei iubit. Au trecut mai bine de trei saptamani, prietena mea observase deja ca era ceva in neregula cu el. Asa ca am vrut eu sa vad ce se intampla. Cand am vorbut cu acesta a spus ca el nu mai simte nimic pentru ea si ca s-a indragostit de o alta fata.( tipic ) Nu m-am gandit nicio clipa ca eu as fi putut sa fiu " aceea fata ". M'a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu i'am raspuns ca nu, deorece stiam ca prietena mea va suferi.sad Dupa ceva timp nu am mai vorbit, am aflat ca el era intr'o relatie cu o alta fata. Pritena mea suferea..asa ca m-am gandit sa'i scriu un mesaj..stiu, cred ca am exagerat putin si poate ca am fost cam " dura " cu el. Dar merita! Mi'a raspuns si mi-a spus ca ma bag prea mult in viata sa si ca eu pentru el nu mai exist. crying Cei drept ma durut..nu stiam ce sa mai fac.thinking Mi'am cerut scuze ..intr'un final a spus ca m'a iertat.dar stiam ca a spus'o asa ca sa'l las in pace.:-

Răspuns Câştigător
| Xenia16 a răspuns:

Stiu e complicata iubirea, dar pentru el a stat cu prietena ta doar in joaca nu a insemnat nimic si nici daca ar sta cu tine tot la fel ar fi, mai bine uita-l nu te merita, acela care te face sa te doara si sa suferi nu te merita

| PheobeTorkin1299 explică (pentru Xenia16):

Multumesc mult de sfat! Ar fi trebuit sa'l iau in considerare.big grin cred ca am fost fraiera si de data asta si am facut iar eu primul pas sigh ..si am ajuns din nou sa sufar. sad Mercii, oricum. Imi va fi de folos pentru viitor.winking Multumesc! happy

| Xenia16 a răspuns (pentru PheobeTorkin1299):

Nu ai pentru ce! Si tine minte din greseli invatam, si eu am facut acelasi lucru, asta e viata cu bune cu rele trecem peste:*

| PheobeTorkin1299 explică (pentru Xenia16):

Mersi si ai dreptate! Multumesc inca odata pentru sfat! :* happy.

| Xenia16 a răspuns (pentru PheobeTorkin1299):

Nu ai pentru ce! Ai grija de tine:*

6 răspunsuri:
| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Ai tu in clasa a 7-a niste drame de nu vezi nici in telenovele

| PheobeTorkin1299 explică:

Continuare : "Vreau doar sa ma ierte ..pentru ca atunci cand primeam un mesaj de la el ..imi aparea un zambet " tamp " pe fata laughing si simteam toata gradina zoologica..si as vrea macar sa ramanem prieteni deci ce sa fac? :-s Multumesc! :* Fundita! puppy dog eyes