| spawni a întrebat:

Un iphone care are icloud, de ce se vinde la preturi foarte mici? De ex: iphone 5 pretul real e de 1100 lei, iar cu icloud e cam 550 de lei. De ce au pretul acesta mic? Asta vreau sa stiu neaparat. Multumesc!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu are nici o legatura icloud cu pretul. Toate au Icloud. Pretul e un functie de capacitatea de stocare, daca e neverlocked sau decodat, daca are zgarieturi si alte chestii de genul.
Eventual Iphone 4 costa 550 ron, nicidecum Iphone 5...

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Am gasit in Italia un iPhone 4S de 64 Gb, a funcionat o zi, apoi a fost blocat in iCloud de vechiul proprietar, acum ma rog sa il dau cu 300 lei in tara si nu il ia nimeni.Cu el blocat il pot deschide, aleg limba, tara, conectez la wi-fi si apoi imi zice sa bag userul si passwordul cu care a fost activat.In concluzie, ca sa il pot readuce la viata trebuie schimbata placa de baza.

| DragosM8 a răspuns:

Poti cumpara un iphone in icloud si i schimbiplaca de baza si il vei folosi ca pe unu normal, cele blocate sunt furate sau pierdute de proprietari

| Liholat_Alin_1996 a răspuns:

Telefoanele cu Icloudul activat nu poti sa le folosesti sunt telefoane furate s-au pierdute blocate de fosti propietari pentru recuperare nu te incamata sa iti iei teapa happy