| SmallBrain a întrebat:

BUna! Unii spun ca ani de liceu sunt cei mai frumosi ani,la mine nu-i asa,stau singur in banca nimeni nu vrea sa stea cu mine,nimeni nu ma baga in seama, ca si cum as fi invizibil si am o vecina cu multe arfe in cap care-mi face mereu belele(ma jigneste si se ia mereu de mine)eu nu dau in ea fiindca am bunul simt si nu vr sa lovesc o fata, plus ca eu sunt o persoana foarte linistita si sociabila.Voi dc credeti ca se poarta colegi asa de urat cu mine?

4 răspunsuri:
| larya234 a răspuns:

Se pot purta cu tine asa pentru ca stiu ca nu vei lua masuri si nu vei actiona si te trateaza ca pe marioneta lor...asa ca spune le sa inceteze, dar nu te purta cu ei cum se poarta ei cu tine pentru ca asta ar insemna sa fii ca ei...si daca tot nu se opresc pur si simplu ignora i pentru ca esti mai bun ca ei, iar ei pur si simplu nu merita niciun deranj, nu merita sa iti faci probleme. Daca spui ca esti sociabil atunci nu ar trebui sa iti fie greu sa iti faci prieteni, asa ca ignora toata mizeria si mediocritatea din jurul tau si focuseza ti atentia pe oamenii din afara scolii sau chiar din clasa ta pentru ca trebuie sa existe macar o pers cu care sa te intelegi. Ai grija si daca e ceva poti sa vb cu mine. Bafta!

| Gunoi a răspuns:

Mm nu se poartă urât cu tine... Dacă vrei să vorbești cu cineva fă-o ..nu aștepta
Da pai sunt frumoși dar nu toți anii, și nimic nu se întâmplă dacă stai și aștepți...
Încercă să fii mai fericit și mai încrezător o să fie mai bine big grin

| Voro a răspuns:

Tipii din liceu se iau de tine fiindca in viziunea lor tu pari tipul de om care nu reactioneaza, nu riposteaza, tipul de om care asculta, sta si inghite. Mai iesi pe holuri, integreaza-te in colectiv, daca se iau cu tine, da-le cu flit. Fa pe tipul smecher din liceu, chiar daca nu iti place sau nu esti genul, asa te vei integra, fiindca astia sunt anii de liceu, daca lipseste smecheria in liceu, vei ajunge cel mai fraier. Nu ti-o spun la misto, ci din experienta.

| Cyclades a răspuns:

Pentru ca ai prea mult bun simt si nu e bine nici asa. Trebuie sa o pui la punct pe vecina(fa-o din cuvinte). Colegii in general se ataseaza de "smecherasi" si nu de oamenii seriosi. Schimba un pic atitudinea pentru ca probabil te-au luat de moale(adica de fraier). Fii mai barbat!