| vio_1240 a întrebat:

va rog mult sa-mi dati idei despre tema,, dreptul la carte-dreptul omului civilizat". nu este tema, ci o activitate extra scolara. puteti sa cautati si pe internet.eu nu am gasit...am nevoie de idei pana azi.

Răspuns Câştigător
| alexe333 a răspuns:

Prin,, dreptul la carte-dreptul omului civilizat'' se poate intelege nevoia oamenilor de a citi, nevoie ce nu trebuie cenzurata de nimeni.Pentru ca un om civilizat, dornic de a afla mai multe, va cauta intotdeauna sa acumuleze(prin intermediul cartilor)mai multa informatie.Altfel spus cititul reprezinta pentru om o necesitate si un drept in acelasi timpbig grin Sper sa-ti fie de folos ideea.