| KubetiiOO a întrebat:

Va rog nu faceti misto de mine! In ultima vreme am numai vise fooarte ciudate care nu au nici cea mai mica legatura cu ceea ce mi se intampla ziua.De la ce se intampla asta, ce se intampla? De ce visez asa de ciudat?crying Multumesc si va rog din nou fara misto-uri.

Răspuns Câştigător
| nicko a răspuns:

Si mie mi se intampla cand mi-e frica, cand sunt stresata, sau de exemplu parintii mei nu prea se inteleg au existat multe certuri din cauza carora bineinteles am suferit si se intampla cand totul e bine si frumos eu sa visez scene violente cu ei si ma trezesc si vad ca e doar un vis...(pacat ca nu e mereu doar un vis). Incearca cand te culci sa te gandesti la ceva ce iti doresti ...la persoana iubita, la ceva ce o sa se intample (vei canta sau la majoratul tau sau la orice dorinta).Si daca tot nu merge, stai calma pana la urma sunt doar vise.:*

| KubetiiOO explică (pentru nicko):

Multumesc foarte mult de sfaturi :*!

7 răspunsuri:
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Ce visezi de e asa ciudat?

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Am gasit acum un site:http://www.semnificatia-viselor.ro/ Nu stiu cat de bun e, dar vezi daca ti se potriveste;).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca fasole inainte de culcare!

| MariaChrii a răspuns:

Nu este neaparat sa visezi noapte ceva ce are legatura cu ziua actuala sau cu o zi doua in urma poate fii un eveniment care te-a impresionat(o replica dintr-o carte pe care tu o dezvolti in vis, o vorba a unui prieten, un cantec, etc) pe care le-ai auzit si mai de mult dar la care acum subconstientul tau se gandeste(adica reflectezi la aceea chestie) si de acolo si visul big grin

| MissVamp a răspuns:

Poate vezi prea multe chestii care nu te lasa sa dormi

| kelia a răspuns:

Buna! Pai depinde ce vise ai dar de obicei visezi ce gandesti.Adica daca noaptea inainte sa te culci te gandesti la lucruri rele si esti deprimata vei visa ceva urat, dar daca te gandesti la prietenul tau sau la ceva ce iti place si adormi cu el in gand sau cu ceva frumos in caz ca nai prieten, il vei visa ceva frumos. Deci ce conteaza este sa nu te mai gandesti inainte sa te culci ca vei visa urat. gandeste-te la ceva ce-ti place sa faci sau la o amintire frumoasa.