| blahblina a întrebat:

Va rog nu'mi ocoliti intrebarea.Deci,a fost cu un baiat timp de trei luni si totul era foarte bine, mai putin km dintre noi. dar acum parca profita de mine.Il iubesc, parea ca si el tine la mine, apoi pentru el a urmat o perioada mai grea. A avut niste probleme mari de tot, si eu il cam stresam. E foarte orgolios, dar eu incercam sa il inteleg, sa il ajut, in schimb el incerca sa se raceasca de mine.si normal ca inevitabilul s-a produs. dupa cateva zile s-a despartit de mine.Am plans ore in sir, zile la rand.eram distrusa, aveam chiar si ganduri sinucigase, deveneam dependenta de el. Vreo 5 zile ii tot dadeam mesaje zilnic, si el ma suna o data la doua zile, seara, apoi nu am mai vbit deloc inca vreo 5 zile.Intre timp el isi punea la status "te iubesc papusa"[asa cum imi zicea mie, ca sa ma faca geloasa], ma verifica si pe hi5, facebook, pe TPU.etc.
Intr'o seara m-a sunat, a inceput sa se comporte ca si cum am fi imrepuan, si a zis ca inca nu vrea sa ne impacam, ca nu e pregatit, si sa mai astept.Am zis ca e ok asa.Aseara m-a sunat si mi-a zis cum ar fi daca mi'ar zice sa ne impacam? Dar apoi la chemat tatal lui si m'a [pus pe asteptare. El de obicei se enerveaza cand fac eu asta si aseara dupa vreo 3 minute, m-am plictisit si i'am inchis, si i'am dat mesaj sa ma sune cand termina.Si s-a suparat.

Stiu ca profita de faptul ca il iubesc... dar ce sa fac daca nu pot altfel? Mereu il iert, mereu eu renunt la orgoliu, m-am schimbat total de cand sunt cu el, si pot zice ca se foloseste de asta. Dar tin foarte mult la el, si stiu ca si el tine la mine.doar ca nu o arata, de aia ii mai accept iesirile astea.
Cum sa fac, sau mai exact ce sa fac? Stiu ca ii e greu cu distanta, dar crede'ti ca e o scuza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i o scuza da e greu si eu cu pr meu nu ne prea vedem din cauza asta si el mai face fite asade genu asta sau pune pe asteptare si cand eu fac asta se supara sau imi trimite mesaj ne despartim iar dupa cateva min iar ma suna si face cf? esti suparata vb putin si face la sfarsit deci cum ramane suntem impreuna sau nu...acum revenind la pov ta nu cred ca profita asa le place baietilor sa vada ca o fata sufera dupa ei, e in limba dupa ei(stiu ca suna urat)sa-i arate ca el e cel mai important pentru ea(ele)...

4 răspunsuri:
| RrreeallTtiiMee a răspuns:

Eu cred ca l-as bate cu papucullaughing, cum sa se foloseasca de tine? Ce tu esti o marioneta? Paraseste-l si tu o data macar ca sa vada ca nu depinzi de el si se va schimba.S-au suna-l si spune-i clar situatiacrying. Asta e parerea mea.Acum fa u ce crezi mai bine. Oricum sper ca te-am ajutat.PwP,Bye!

| DreaMiss a răspuns:

Pai,spune-i sa va intalniti o data la aer liber,sa discutati despre relatia voastra,daca vezi o licarire de speranta a continuarii relatiei in ochii lui, propune-i sa va impacati,daca vezi ca el te evita sau nu iti accepta mesajele,beep-urile etc. spune-i ca trebuie sa va despartiti,asa va fi mai bine,va trece ceva timp si il vei uita, nu uita nici tu ca nu este perfect, o sa intalnesti pe cineva care sa te iubeasca asa cum esti. Si nu o sa regreti ca ai ales aceasta varianta, sper ca te-am ajutat!

| LotusRadioactiv a răspuns:

Tu trebuie sa faci doar ceeea ce e bine, la o adica sa nu te mustre pe constiinta. El este intr-o perioada grea, trebuie sa astepti sa se indrepte. Insa nu inceta sa ii oferi ajutorul (doar atunci cand ti-l cere chiar si indirect) si nu incerca sa-l schimbi. Oricum, el trebuie sa constientizeze de orgoliul sau si trebuie sa-i spui intr-un fel ca toate acestea sunt date de la viata pentru a se intari si sa incerce sa-si diminueze orgoliul pentru ca va avea mult de suferit in viata.

| diana_3432 a răspuns:

Daca profita e clar ca nu te iubeste daca ra fi asa ti.ar arata, ar tine la tine si nu conteaza distanta daca va iubiti sper sa va intelegeti ca din cate spui chiar il iubesti dar nu fa prostia de a te sinucide