| bobo05031993 a întrebat:

Buna seara.
Sunt si eu cu o fata de 3 ani de zile, insa acum 2 saptamani ea a fugit cu alt baiat in Anglia.
Dupa ce a fugit in Anglia la 5 zile m-a sunat sa imi spuna ca ma iubeste si ca regreta ceea ce a facut si ca vrea sa ne impacam.
Eu o iubesc foarte mult si chiar nu stiu ce sa fac daca sa o iert sau nu?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa comunici, sa aflii de ce a facut asta, sa vezi daca regreta cu adevarat. Daca da, atunci ii mai poti da o sansa, doar una, si daca mai face cea mai mica greseala de genul ai lasat-o de tot ca e clar ca asa e firea ei, si las-o sa stea altul sa alerge dupa ea.

| T0T a răspuns:

Acordă-i o a doua șansă dacă crezi că e cazul, însă încearcă să nu mai fii fraier și nu îi mai permite așa multe.

| OldSoul a răspuns:

Te iubeste atat de mult incat a fugit cu altul in Anglia...
Si tu te intrebi daca sa o ierti sau nu.
Ar fi frumos sa o ierti si sa mai fuga cu alt tip dupa asta.
Acum serios, e chiar penibil sa o mai ierti in astfel de situatie,

| cristimihailov a răspuns:

Ia decizia care te-ar putea face fericit.

Considera ca, mereu, o decizie are consecinte asupra ta si a altora.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E rea de musca, scapa de ea.

| Deaad a răspuns:

Tu decizi.
Eu nu as face prostia asta.
Nu as ierta-o pentru nimic in lume, si numai de-al dracu, pentru a o pedepsi pentru ca a fost taratura. Daca gaseste iertare la alti oameni, nu ar gasi la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caz de Acces Direct.

| gigite a răspuns:

Nu. Sa ramana final. Chiar daca o ierti, o continuitate este numai actiunea TA, din acest moment ea este pe planul 2 intotdeauna.

| RoxanaY a răspuns:

Poate a avut o ratacire. Iart-o, dar ai grija sa nu se mai repete.

| AndCat26 a răspuns:

A fugit cu altul sperand ca o sa fie mult mai fericita decat e cu tine, a vazut ca lucrurile nu sunt tocmai roz, si acum se intoarce la fraier? Inainte de a lua o decizie gandeste.te de 10 ori. Asteapta sa vina acasa, discuta cu ea, vezi ce a fost in capul ei de a luat decizia aceea. Si tu ar trebui sa fi in masura si sa te gandesti bine daca merita sa ii mai dai o sansa sau nu.

| bobo05031993 explică (pentru AndCat26):

Ideea este ca eu i-am propus sa plecam amandoi in luna aprilie.Insa ea a ales sa fuga cu altcineva

| 1Me9 a răspuns:

Deodata ce a fugit cu altcineva si regreta, e clar ca a patit ceva.Eu zic ca, cel mai bine ar fi sa nu ierti astfel de persoane.
O sa fii luat de bleg daca o ierti, plus ca, nu poti avea incredere deplina in ea, mai ales ca poate fugi dupa cu altul, dupa iar sa regrete, etc.
Mai bine n-o ierta, dupa 3 ani de zile sa faca un astfel de gest, e exagerat de urat.Insa, e viata ta, daca consideri ca nu poti avea o alta relatie serioasa, ai putea-o ierta, dar relatia asta oricum n-o sa mai mearga ca inainte. Faci cum stii, dar eu zic sa nu.

P.S: pot fii 20 de comentarii pro si unul singur contra, dar acel comentariu contra, sa faca (,) cat 100 de comentarii pro.

| VladIrina a răspuns:

De iertat, poate o vei ierta, dar vei putea uita ce a făcut? Vei mai avea încredere deplină în ea sau în sufletul tău vei trăi mereu cu teama că poate va pleca din nou? Contează și motivele care au determinat-o să plece, însă nu trebuia să procedeze așa. Dacă o vrei înapoi, nu o ierta prea repede. Spune-i că ai nevoie de timp să treci peste ce ți-a făcut, poartă-te mai rece cu ea o perioadă, măcar să vezi dacă face eforturi să se împace cu tine, dacă luptă pentru tine.

| DianaMonica08 a răspuns:

Gandeste-te la ce simti si daca o iubesti atat de mult si crezi ca poti trece peste ce-a facut, eu zic s-o ierti, poate a avut un moment, dar da, vorbeste si cu ea si spune-i daca vrea s-o ierti sa-ti explice de ce a facut asa si poate trebuie sa schimbi si tu ceva happy

| donottouchmybody a răspuns:

Comunica cu ea si afla de ce a facut asta
Si daca e prim data cand a facut asta si a realizat ca te vrea pe tine, este ok
Totusi trebuie sa stiu motivul pentru actiunile ei ca sa iti spun clar ce ar trebui facut

| bobo05031993 explică (pentru donottouchmybody):

Ideea este ca eu nu eram de acord sa plecam in afara sa muncim, iar ea vroia cu disperare acest lucru, acum eu nu stiu cine este baiatul cu care a fugit si nu stiu daca intre ei doi este ceva. Si daca o iert si aflu mai tarziu ca s-a intamplat ceva intre ei eu o voi lasa nu accept o curva.

| donottouchmybody a răspuns (pentru bobo05031993):

Daca voia sa plece in afara, putea pleca singura, fara a fugi cu altul.....nu, nu pune botul la asta, a fost de rahat ce a facut