| Bubulinaazz a întrebat:

va rog sa ma ajutati. Cum imi pot lasa unghiile sa creasca? Eu cateodata le rod laughing:-s, dar cand cresc mai mari se rup, sunt foarte fragile. Ce pot face in situatia asta? happymultumesc

Răspuns Câştigător
| lifesbeautiful a răspuns:

Păi,am avut aceeași problemă,dăte cu întăritor și desupra și dedesubtul unghiei, folosește mănuși din astea de unică folosință cînd speli vasele sau chestii de genul, si cam atît.Va fi binebig grin Fundițahappy?

5 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Foloseste un intaritor de unghii. Se gaseste de cumparat la fdarmacie si nu numai.
Fundita? Mersi

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

O metoda naturala ar fi sa mananci alune, care intaresc unghiile si ajuta si la caderea parului.
Bafta!

| anonimulus a răspuns:

Intaritorul este bun dar daca ti-ai facut un obicei in a roade unghiile nu ai decat sa te oprestihee hee Iti dai cu lac de unghii transparent si nu se vor mai rupe pe deasupra vor creste mari si repede.dar desigur mai trebuie sa le ingrijesti si tu :-)

| Alessia09 a răspuns:

Cum a spus si BoOoMbonik sau intaritor de unghii e cea mai buna solutie fundita?