| RougeEttiquete a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! In vara mergeam cu prietena mea si am trecut pe langa o fata cu care eram foarte buna pe la vreo 13-14 ani. M-am uitat la ea si am inceput sa ma injure si acum, sunt cu ea la liceu.Si tot timpu cand trec pe langa ea se uita mine si dupa ce ieseam de la scoala puen tot felul de fete sa ma ameninte si ma fac sa ma simt prost.Tot zic sa nu mai fac figuri si chestii, dar ea nu imi spune nimic, doar rade pe la spate. Ce as putea sa fac ca sa dovedesc ca mie nu-mi pasa de ea si nu am nimic cu ea?

Răspuns Câştigător
| Traveler12 a răspuns:

Pai. explica-i ca desi nu mai sunteti cele mai bune prietene asta nu inseamna ca nu puteti ramane prietene. intreab-o ce are cu tine si daca iai facut ceva rau. daca iai facut cerei iertare. dar eu nu cred ca iai facut. spune-i ca tu nu ai nimic cu ea si chiar ai vrea sa fit macar amice. happy cred ca te va intelege.

insa daca nu. asta inseamna ca tu o credfeai ca e buna prietena pe cand ea nu iti era. pentru ca o buna prietena iarta tot.

2 răspunsuri:
| MiniieKidda a răspuns:

Paii : Cred ca iai facut ceva. in trecut desi tu nu-ti mai mai amintesti pune o prietena de a ei sa o inrtebe cu care te intelegi partial big grin si daca iai facut ceva reapra greseala din trecut si daca nu iai facut nimic si nu vrea sa se imapce cu tine fate ca nu-ti pasa si foloseste multe replici din astea.care le gasesti pe net si fa ceva iesit din comun ca sai fie ciuda adica fa-ti un prieten pe care sa il vrea ea asa si sa fii tu castigatoarea la balul bobocilor sau ceva de gneu
P.S Ai grija sa nu fi batuta ca am inteles ca te ameninta. Daca esti tare l abataie si tare in gur abateo si injura sau ceva.dar dupa oare sau cand o prinzi big grin

| MiniieKidda a răspuns:

Sau pur si simplu cred ca ii geloasa pe tine si poate ca numai sunteti prietene te injura si chesti.