| BrUnEthaThaDeViS a întrebat:

Va rog vreau sa stiu daca eu am o problema. Eu fiind mai micuta doresc sa imi raspunda fete mai mari pentru ca sunt mai citive la cap. Nu mai suport sa imi aud prietenele ca si'au inceput viata sexuala sunt stresante iar ele rad de mine ca am 14 ani si nu am facut sex pana acum. Una dintre ele are chiar si doi copi cu doi baieti diferiti mentionez ca are 15 ani. Rad de mine ca nu ma machiez ca nu ma imbrac sexy( am 14 ani arat bine pentru varsta mea baieti intorc capu dupa mine, dar sunt de parere ca la ani mei nu e frumos sa ma imbrac "sexy" gen fuste pana in cur si bluze pana la buric) am incercat sa le ignor dar acum 2 saptamani imi facusem un prieten care mi-a cerut sa o facem si i-am zis ca nu ca sunt prea mica si a inceput sa rada si m-a intrebat daca vreau sa mor virgina. Nuj...ce sa zic oare am eu o problema oare chiar e josnic sa fi virgina la 14 ani? Eu aunt de vina? Va rog euupuppy dog eyes funda

Răspuns Câştigător
| cristiiiiiii a răspuns:

Nu e nici o rusine. E de admirat faptul ca sti sa te impui si nu cedezi presiunilor venite din partea lor. e foarte rusinos sa ai 2 copii de la o asemenea varsta. gandeste-te ce ar spune lumea pe strada cand te-ar vedea cu un copil? sfatul meu: pastreaza-ti aceeasi gandire lucida nu te grabi sa iti incepi viata sexuala ca ai tot timpul la dispozitie + ca asta e o etapa importanta a vietii nu ar fi pacat sa o irosesti cu un pacalici care dupa cateva zile sa te lase? trebuie sa incepi cu cineva special pe care il iubesti etc. pana atunci bucurate de copilarie!

8 răspunsuri:
| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

Nu e nicio rusine. Lasa-le pe ele daca vor sa fie curve. Ai toata viata inainte, nici scoala generala nu ai terminat-o. Nu trebuie sa faci ceva doar pentru ca toata lumea face acel lucru. Uneori e bine sa fi diferita. Si eu sunt la fel ( aceeasi varsta, aceeasi situatie ) si nu regret. Traieste-ti copilaria ca anii astia nu se mai intorc. happy

| BeYourOwnMaster a răspuns:

M-ai pierdut la faza cu''una dintre ele are chiar doi COPI cu doi baieti diferiti.''Nu stiu ce ar trebui sa imi puna un semn de intrebare, modul in care scrii, sau chestia bizara cu 2 copii la 15 anilaughingIn rest, doar ca sa stii pentru orice eventualitate, la 14 ani nu e josnic sa fi inca virgina, e ceva complet normal si daca nu esti virgina la varsta aia, inseamna ca e vai de capu` tau.

| BrUnEthaThaDeViS explică:

Asta fac dar ma uit in jur si vad foarte putin oamnei citiv la cap fetele din clasa de la mine fumeaza toate ( de fumat am fumat si eu dar am stiut limita si mam oprit) nu mai sunt virgine vb de cat de mare o are nu stiu cine... si pe mine ma fac incuiata efectiv nu acum cu cine sa vb pentru ca toate si toti imi zic acelasi lucru. Si uneori ma simt singura deseori cand ies cu ei sunt nevoita sa plec acasapentru ei se duc n gasoniera la o fata sa daca sex iar eu plec ca o proasta acasa...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E cam devreme si in privinta vietii sexuale nu te grabi.Tu alegi momentul si persoana, pentru ca v-a ramane o amintire pentru totdeauna. Fereste-te de cele care, daca au gresit, vor sa le vada pe altele la fel.Va aparea si baiatul care sa te placa, sa te respecte, cu care sa ai o relatie.Dar daca gresesti prea devreme, baietii seriosi te vor ocoli si vei avea in jur numai trepadusi.Rabdare.

| TransformiceFan a răspuns:

Daca astia iti sunt prieteni...ma rog, gaseste un baiat cuminte la, la locul lui, si poate in viitor cine stie?

| Andre147 a răspuns:

Sa sti ca e bine sa fi diferita, nu trebuie sa te iei dupa ele.Si chiar esti micuta pentru chestile asteawinking

| gazza01 a răspuns:

Nu exista varsta pentru a face sex. Se face cand esti pregatita, dar o data ce o faci cu unul o sa ti se para normal sa o mai faci si uite asa se aduna... e prea devreme la 14 ani... prietenele tale ar trebui sa te admire :*

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna!

Esti un exemplu pentru fetele de varsta ta. Din pacate asa sunt o mare parte din fetele din ziua de azi. Ele te vad diferita si fac misto pe tema asta. Tu trebuie sa le ignori, se vor plictisi sa vada ca nu iti pasa de ce cred ele si pana la urma vor renunte. Iar in privinta baiatului acela, nu toti sunt la fel! Stiu, multe fete spun ca toti sunt nesimtiti, dar nu este! Daca ele isi aleg numai idioti este problema lor.
Nu esti tu de vina daca ele nu stiu sa te aprecieze!