| QAlessia a întrebat:

voi cum ati invatat sa innotati? eu vreau sa invat dar mi-e frica big grin

Răspuns Câştigător
| Liviu_2320 a răspuns:

Pentru inceput incearca la apa mica alaturi de un adult sa te tina la suprafata apei in timp ce tu dai din maini si din picioare, si incerci dupa aia singura dar la fel cu un adult sa nu te duci ca toporu la fund laughing apoi dupa ce ai reusit la apa mica sa inoti 2-3 metri, alaturi de un adult ca sa nu te ineci incearca sa iti infrangi teama si sa inoti la apa ceva mai adanca.

7 răspunsuri:
| CrazyLifex17 a răspuns:

Buna sislove struck pai inveti cu, colacul prima oara si apoi iti dau drumul fara frica nu se int nimictongue Bfta:*

| helpu a răspuns:

Cu colacul. Si aveam niste pungi cu aer la mana. Nu stiu cum se numesc. Si ma tinea unchiul meu de burta. laughing

| Caroline_9075 a răspuns:

Buna,te sfatuiesc sa ai echipamentul adecvat:dress de baie de preferat intreg,casca,slapi,ochelari halat. Apoi sa te inscri la un curs,acolo antrenorul te initieaza : iti dau o pluta si aripioare te pune pe margine si te invata cum sa respiri cum sa faci pluta,si incet incet si diverite stiluri bras,craul, fluture(delfin), spate.Crede-ma o sa iti placawinking, mult succes. Fundita?:X

| Satisfaction a răspuns:

Cu tati la mare...a fost simplu pentru ca mi-a aratat o data si apoi innota repede iar eu incercam sa il ajung innotand cum mi-a explicat elhappy Asa am invatat eu sa innot. Nu-ti fie frica! Bafta!

| Ionela78 a răspuns:

Intai trebuie sa te inveti cu colacul apoi poti sa mergi la un curs.sau pur si simplu te duci la apa mica si dai din picioare si din maini si vezi ce iti iese.eu stii cum inot? ma bag u capul sub apa, imi tin mainile ca la sirene asa si intine si una peste alta si picioarele lipite si dau din ele din sus in jos...e ca s cum ai fi o sirena. sper sa fiu de ajutor. funda?

| herbalist a răspuns:

Mie mi a dat tata drumul in mare unde era mai adanca ca eram cu barca si m a lasat sa vad ce sa fac si am intrat repede in panica dar parca s a "activat" instinctul acela de innot si am inceput sa bag tare de parca stiam sa innot de muult timp si asa m am invatat. poate pare mai naspa dar la mine a mers perfectwinking

| Liviu a răspuns:

Eh eu m-am dus de tampit la apa marelaughing
Am intrat de 2 ori la fund Dupa. sa fac infarct si mai multe nu
Deja pluteamlaughing
a 2 zii deja incepusem sa invat cainestehappy
pe a 3 zii deja ma duceam in larg apa depasind lejer 3 - 4 metrii
Acuma nu imi mai e frica de apa deloc doar de vartejuri sau de valuri marihappy
In rest. nimic de zis
Nu te sfatuiesc sa faci cea ce am facut eu
Tre sa fii si putin tampitlaughing