| Alina0Maria a întrebat:

Buna, voi intra la un liceu de aici din zona mea și aș vrea să mă ajutați cu niste sfaturi, daca ați putea sa îmi dați o lista cu orele de la profilul bio- chimie și câte ore pe săptămână din fiecare materie + o lista cu niste rechizite. Mulțumesc anticipat, cel mai complex răspuns primește funda, cât mai repede posibil, va rog!

1 răspuns:
| brioșicaviolet23 a răspuns:

Păi eu de exemplu am 4 ore de matematica si romana, 3 de biologie ( am optional bio si de aceea) si fizică, 2 ore chimie, engleza, franceza si tic și 1 ora de desen/muzica(intr-o saptamana fac desen, in cealalta saptamana fac muzica), informatica, religie, geografie, sport, istorie si dirigentie.
Rechizite: câteva caiete dictando, la romana si la materii la care crezi ca vei scrie mult (de ex. biologie) să îți iei caiet studențesc. Câteva caiete de matematică, sa fie studențești pentru matematica ( dar doar pentru caietele de clasa, ca la tema nu îți trebuie caiet studențesc), fizică, chimie, informatică. Câteva pixuri sau un stilou și multe rezerve, corector/pic, creioane colorate/carioci, creioane normale și gumă de sters, pix roșu. Și nu îți recomand să îți iei caiete din acelea subtiri si lunguiete care se presupune că sunt pentru biologie și geografie, deoarece au prea putine pagini si cel putin la biologie vei scrie mult.
Sper ca te-am ajutat!