| flory9787 a întrebat:

happy Vreau niste intrebari pentru oracol dau fundita la cele mai multe intrebari si cele mai bune! whistlingwhistling

Răspuns Câştigător
| Cineva231 a răspuns:

Stai ca ti le dau p-ale mele din oracol(au avut mare succestongue)
1.foaie verde lamaita hai sa facem cunostinta
2.ini,mini,mani,mo am vazut un cla maro si pe coada lui scria care-i varsta dumneata
3.pe ce data te-ai nascut
4.sa ai curajul sa spui da, sa ai curajul sa spui nu, sa ai curajul sa-mi spui cum esti tu
5.
Doamne,Dumnezeul Meu,
Da-mi vacanta Tot Mereu,
Fa Din Doua Un Semestru,
Fa Din Mine Un Maestru,
Fara Scoala, Fara Teme,
Fara Mate, Nici probleme,
Sau Macar, Daca Se Poate,
Subiectele La Mate,
Dar Cu Tot Cu Rezultate.
Dumnezeu Cu Mila Ta...
Anuleaza Te Rog Teza
spune acum dumneata
iti place ideea mea privind scoala?
6.care a fost primul:oul sau gaina?
7.care e sinonimul cuvantului sinonim
8.in ce data ai completat oracolul meu?
9.frumoasa-i prietenia, sa nu i lasi sa piara caci este un vis frumos al anilor de scoala si daca tot a venit vorba:care-i cea mai buna prietena a ta?
10.frumos sa-ti fie viitorul ca cerul fara pic de nor frumosi sa-ti fie anii vietii succes in anii tineretii spune-mi acum cantaretii preferati
11.cand totul merge rau si lumea te barfeste asculta sfatul meu:zambeste.si spune-mi acum animalul preferat
12.ce gen de muzica asculti?
13.care e melodia ta preferata?
14.din miile de flori ce infloresc si din a lor sclipire eu iti urez noroc si multa fericire si zi-mi care-i a ta menire(ce vrei sa te faci cand vei fii mare)
15.viata e un vis visul e totul totul e nimic raspunde acum la intrebarea ce-ti zic:care e sportul tau preferat?
16.care este cartea ta preferata?
17.din oceanul pacific a iesit un peste mic si pe coasa lui scria:care este teama ta?
18.si daca tot vorbim de pesti.ce zodie esti?
19.baga un banc, baga o poveste, poezie care este si de ai vreo ponta buna hai sa randem impreuna
20.ce hobby-uri ai?
21.
Somnoroase profesoare / Pe la ore se aduna / Si se inghesuie intr-un colt / Noapte buna …
De-ar fi scoala o tigara si profesorii tutun, as fuma la nebunie sa ramana numai scrum! care este profesorul tau preferat?
22.
Vine profa,groza mare, in giveci se usuca o floare. Deschide brusc catalogul si incepe monologul:ca florile nu's udate,ca ferestrele sunt sparte, ca perdele sunt rupte, ca la noi in clasa pute, Vede banca e pictata numai cu emoticone.si acum care e emoticonul tau preferat?
23.cand o pisica neagra va trece prin curtea ta, tu trage-o de coada si ea te va intreaba:care-i culoarea ta preferata?
24.la intrebarea 24 poti sa pui legile sacre ale elevului si sa-i intrebi pe cei care completeaza care le-a placut
25. apoi cum se conjuga verbul a ploua si a se oua
26.intrebare sacra mereu intrebarea asta e la numarul 26. :pe cine placi?
27.care-i vacanta ideala?
28. daca urasto o vadeta scrie asta si intreaba-i ce parere au
29.filmul preferat:
30.ce ce zile ale saptamanii si momente ale zilei le plac
31.ce telefon au si ce telefon ar vrea sa aiba
32. unde se duc in vacanta
33.accesoriile favorite
34.sematura
35.actorul/actrita preferat/preferata
36.parfumul preferat
37.desertul preferat
38.fa si u un desen sau un colaj sa u o compunere sau o poezie si intreaba-i ce parere au
39. pune-i sa lipeasca pe acolo ceva
40.un cuvant de incheiere
41.ce parere au avut despre oracolul tau
si...cam ata sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Cum te numesti?
Un salut...
Nr. de telefon/email.
Cati ani ai?
Unde locuiesti?
Cand te-ai nascut?
Ce zodie esti?
Mai ai frati/surori? daca da, cum ii cheama si cati ani au?
Ai porecla? Daca da, care este aceea?
Care este animalul preferat?
Unde ai vrea sa locuiesti?
Care sunt prietenii tai cei mai buni? De ce esti prieten/a cu ei?
Ce ai schimba la prietenii tai?
Ce emisiuni tv/filme iti plac?
Ce muzica asculti?
Ce cantareti preferi?
Care este culoare preferata?
Iti place sa citesti? daca da, ce carti citesti?
Ce sporturi practici si ce sporturi ti-ar placea sa faci?
Care este materia ta preferata? Dar profesori?
Ce materii urasti? dar profesori?
Care a fost cea mai mica nota si la ce materie?
Ce tari ti-ar placea sa vizitezi?
Ce calitati/defecte consideri ca ai?
Care a fost cea cea mai mare tampenie pe care ai facut-o?
Ai avut prieten/a? Daca da, deoscrie-l/o intr-un cuvant.
Ce-ti place la el/ea?
Ce ai schimba la prietenul/a ta?
Ce ai face daca v-ati desparti sau daca te-ar insela?
Cum arata partenerul/partenera perfecta? Ce calitati ar trebui sa aiba?

| OnlyGirl a răspuns:

1.Un cuvant de inceput:

2.Numele tau real:

3.Varsta ta:

4. Orasul unde locuiesti:

5.Ce fel de filme preferi?

6.Ce fel de carti preferi?

7. Unde ai vrea sa locuiesti?

8.Ce bauturi preferi?

9.Ce mancaruri preferi?

10.Ce fructe preferi?

11. Ce culori preferi?

12. Ce zodie esti?

13. Ai o sora/un frate? Daca da, cum o/il cheama?

14. Ce materie preferi cel mai mult?

15. Ce materie urasti?

16. Esti pregatit/a sa trecem la capitoul LOVE?

B. LOVE
1.Ai vreun/vreo iubit/a?

2.Cum il/o cheama?

3.Cati ani are?

4.Descrie-ti iubita/iubitul intr-un cuvant.

5.Cum ai vrea sa fie iubitul/iubita visurilor tale?

6. Ce apreciezi cel mai mult la un baiat/o fata?

7.Crezi ca poti sa faci primul pas intr-o relatie?

8. Daca o persoana te place, iar tu o placi ce faci?

9. Daca iubitul/iubita te inseala il/o ierti repede?

10.Cum ai reactiona daca ti-ar da papucii?

11.Esti de acord sa trecem la capitolul PRIETENIE?

C.PRIETENIE
1.Cum il/o cheama pe prietenul/a tau/ta cel/cea mai bun/a?

2.De cat timp sunteti cei mai buni prieteni/cele mai bune prietene?

3. Ce te-a facut sa il/o alegi ca cea/cel mai bun/a prieten/a?

4.Ce preferi mai mult intr-o relatie de prietenie?