| LemonCandy a întrebat:

Vreau niste statusuri;;]. Oridecare. Numai sa fie muulteee >:
Funda+Vot. love struck love struck

Răspuns Câştigător
| Madda a răspuns:

Http://adacristina.wordpress.com :)

4 răspunsuri:
| Meow15 a răspuns:

[?] Avem o miee de vise.[?].
Nimic! Ca sa nu gresesc din nou.; x
Numai împreuna stralucim kiss!
Si daca nu ai fi Tu...cine as fi Eu!? love struck."
Zambesc! Asta imi e felul! happy.
Povestea continua…
Wake up, girl! Traiesti in vise!

::~*~::tine miNte tRei cuviNte "viAta meRge iNainte "
• Cad pradã fictsiunii unui vis neîmplinit!
->Nu te inscrii in tipar. Ai o atitudine de superstar
Ca ei vand vise.Si`mi arata factura.
Uneori...nu poti sa-ti ascunzi lacrimile..."
Ciudat, inca iti simt prezenta.Pare aberant!
Educata de destin.Simt mult, arat putin!
A ramas doar o umbra din tot ce a fost
Daca vrei sa fii fericit, comporta-te ca un om fericit
Te iubesc pentru ca ai motive sa ma respingi si nu o faci!
Cand visele devin realitate.O sa vezi cu ochii tai daca se poate.
ori ii prost, ori nu ma place.ii tampit.dar asta`mi place; x
imi pierd noptile si adorm mereu doar la rasarit
.: Nu exista fericire de care sa-ti amintesti fara tristete
Pot auzii` culorile.In mintea mea s-a instalat nebuniaaa`!
Anii`n care dormi putsin.Razi si te distrezi din plin!
Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar iti promit!

Chiar crezi ca ma intereseaza? zambesc din nou,asta e tot ce conteaza!
Ea! e prietena mea cea mai buna.Ii frangi inima? Iti rup capu!
La locul potrivit, la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.
Profita de fiecare clipa:*! Ca in fiecare paradis exista cate o ispita! love struck
Nu`i ca la televizor, Viata este filmul si tu vrei cel mai tare rol.
Stii ca n`ai cum sa fugi De tot ce vezi in jurul tau. Fii linistit putea fi mult mai rau.
E o dorinta… ceva realizat, e o schimbare daca nu ai observat; x
Realitatea bate si platoul de filmare Viata e frumoasa si fara efecte speciale!
•O arzi nemotivat Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat•
Crede`n tine si arunca toata ura. Spera`ntotdeauna c`o sa dai tu lovitura.
Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o adori si da-i sperante!
Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit
Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente. happy

~ Viata nu'i roz, eu o vopsesc in Verde! am pierdut tot, Deci numai am ce pierde!
Baieti Au Balansul Lor Fenomenal...Dar Intotdeauna Fetele Au Rolul Principal...:X
Ea Nu e Simpla, Ea e Tot C Ai Visat! Ai O Viata Normala? ea o Sa Ti`o Dea Peste Cap!
E ceva de necrezut toti prietenii mi-au spus, uite pentru cine am plans azi imi vorbeste de suswinking"
•Sunt acele nopti cand ne adunam cu totii.Cand radeam si glumeam pana dupa miezul noptii.
Viata este o piesa de teatru, iar noi suntem actorii ei. Jucam cu rolul neînvatat si nu e nimeni sa ne sufle când ne-am încurcat.
Ea poate sa te stranga de mana... si sa iti spuna: Orice s`ar intampla, ramanem impreuna!"
Si trebuie` sa stau sa tac sa fac s`alerg.sa strang, sa rad, sa plang, sa pierd,. S`aleg totu`. Doar dupa criterii.
Inchide-ti ochii cand soarele rasare Si viseaza la lucruri extraordinare.Curand ele vor prinde viata.
DaCa` ai impresia` ca totul` va Dura La nesfarsit`. Bun venit in Realitatea` cruda` happy. Gandesti gresit`!"
Ce mai conteaza acum care a gresit mai des? Care a iubit mai intens, care pe care n`a inteles
Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm
Florile aduc primavara Viseaza mai mult si crede mai mult Si soarele o sa apara
Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara.Am gresit si am iertat si n`ar fi prima oara.Am invatat sa mint,sa ma ascund dupa cuvinte, am invatat sa tac si sa fiu mereu cuminte
Ce Simt pentru EL Ce Simt cu adevarat nu va diSparea cu timpu Nici cu altcineva PaStrez Secretul pe care numai el il va putea vedea

Cu mintea in trecut, cu ochii in viitorVisatoare, m-am oprit putin, Intamlator! Mi-am amintit de el, o atingere fina Un zambet de copil, ca o raza de lumina.

Fundaaaa` va rog? puppy dog eyes.

| Dixie_2559 a răspuns:

Ea E Langa tine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa te Asculte

Esti frumoasa, stii prea bine ca e asa,Ca doar nu degeaba toti vor sa fie`n preajma ta, Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau, Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau

Nu e ca celelalte fetite.Doar o privire e de ajuns sa te inghete.Cat as vrea sa ma rasfete

Mergi atent pe calea ta Lasa lumea sa zica ce vrea Ei viseaza la tine

Cu indiferenta ta m`ai facut tare...Acum nu iti convine dar Incet incet calc pe urmele tale...Si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare
Ai grija cum invarti vorba.cum ma vrajesti.sunt una din fetele de care a zis maica-ta sa te feresti.nu sunt facuta din ZAHAR si DULCEATA.sunt facuta din ANGELI si GHEATA.

Ne aveam una pe cealalta, asta conteazalove struck

Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin.caci dupa un chin viata-i mai frumoasa.cum dupa ploaie ceru-i mai senin.

Nu e un vis si nici o fantezie.E ceea ce se numeste copilarie.Un episod din serialul vietii tale.Care contine clipe dulci dar si amare.

Chiar daca el n-o sa te mai sune sa-ti mai spuna "noapte buna" sau pe strada "buna".Ai prietene care te suna ca sa-ti spuna:"Fata esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna!".

Chiar de-ar fi greu tot as zambi si chiar de-as fi plina de probleme tot as glumi.pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?

Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte.

Am fost acolo cand ai iubit si am fost cu tine cand ai suferit.Chiar daca as putea, nimic nu as schimba din cea fost si orice ar fi.asa-s prietenii

Mereu cu zambetul pe buze.nu se streseaza.Nu prea o intereseaza ce urmeaza.

La ea plang.La ea rad.Cu ea ma linistesc.Ea ma asculta.Ea nu ma critica.Ea ma ajuta sa trec peste toate.Pe ea o iubesclove struck

Un prieten ADEVARAT stie care este realitatea vietii tale. Un prieten OARECARE, cand te viziteaza, se poarta ca un invitat. Un prieten ADEVARAT deschide frigiderul si ia ceea ce are nevoie. Un prieten OARECARE gandeste ca prietenia s-a terminat dupa o discutie aprinsa. Un prieten ADEVARAT stie ca nu exista prietenie fara lupta. Un prieten OARECARE spera ca intotdeauna esti acolo pentru el sau ea. Un prieten ADEVARAT intotdeauna va fi acolo pentru tine. Tu esti un Prieten Adevarat pentru mine!

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare

Daca sunteti impotriva ei sa stiti deja ca sunteti si impotriva mea si daca va luati de ea tot mie imi faceti rau cand sufera ea sufar si eulove struck

Ce sa scriu? nu incap decat 160 de caractere... oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?
Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.
Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc
As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!
As vrea sa cred sa pot visa sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat Te iubesc.
Te iubesc iti spun intr-o secunda dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!
Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar...ITI PROMIT
Daca cineva iti spune 'te iubesc' tu sa-i spui ca minte caci iubirea nu se spune ci se simte
Dragostea e lucrul acela intangibil care ne face multumiti cu ceea ce avem si nemultumiti de ceea ce suntem.
A iubi inseamna a daarui mereu pana ce simti ca te stingi.Si totusi daruind iubire nu te mistuici...traiesti!
'Dragostea este oarba si iubitii nu pot sa vada micile nebunii pe care le fac
O prietenie incape cu un zambet traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut...
Singuratatea este aceeasi chiar daca acest cuvant se pronunta diferit in fiecare limba! Dorinta de a fi iubit ramane motorul vietii!
.Nu-i niciodata prea tarziu O poarta sa deschizi iubirii Si langa cine-ti este drag Sa mergi pe drumul fericirii...
Gandeste-te ianinte sa ii spui cuiva'te iubesc'

Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea

| DyTzZza a răspuns:

Http://www.statusuri-noi.com/......ml((((aici sunt multe multe...PS:gaseste-l pe cel potrivit pentru tine :P