| Forgivenn a întrebat:

Vreau sa cer sfatul pentru ca nu stiu ce sa fac. Un baiat ma place si este cu un an mai mic decat mine.Problema este ca ma place fizic deoarece nu am vorbit cu el niciodata (poate am vorbit dar nu mai tin minte). Am aflat ca ma place de la colega mea de banca care e vecina cu el. Mi-a cerut nr. de telefon si ID-ul prin alte persoane.Eu sunt timida dar cred ca si el este deoarece nu a avut curajul sa ma salute pe holurile scolii(adevarul e ca nici eulaughing. El nu este foarte dragut dar mai bine nu aflam ca ma place deoarece ma simt flatata de acest lucru si incep sa ma aranjez mai mult decat de obicei.Am inceput sa simt fluturi in stomac si nu mai am pofta de mancare.Nici la scoala nu ma mai concentrez... Of dragostea asta! Nu stiu ce am. Oi fi indragostita sau ma simt doar fericita ca ma place?

Răspuns Câştigător
| Picipuu a răspuns:

Pai depinde de varsta ta...adica daca ai sub 14-15 e foarte greu sa te indragostesti in adevaratul sens al cuvantului
Sau poate fii putin din amandoua...tot timpul esti fericit cand stii ca cineva te iubeste/place (in afara de familie oh go on)
Ar trebui sa incepi o discutie cu el sau sa stai mai mult pe langa el.Adica intr-un fel indirect.Nu pot sa-ti zic sa te duci pur si simplu la el si sa il intrebi daca vrea sa fie cu tine(asta dupa mai mult timp si daca el nu o face, dar am o colega care a facut asta si a fost fericita vreo 3-4 luni oh go on)pentru ca eu nu am avut tupeu sa ii zic ca il plac :").sau daca vrea sa fie cu mine oh go on
Daca e una din primele tale "iubiri" atunci trebuie sa incerci macar sa te avanti in lumea asta nebuna big grin si sa nu astepti sa vine el la tine(poate el va aprecia lucru asta oh go on dar depinde de personalitatea lui)
Eh, atat am avut eu de zis laughing Sper sa te fii ajutatwinking Si bafta!

1 răspuns:
| Forgivenn explică:

Am 14 ani!