| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Vreau să dau la jurnalism şi nu ştiu ce să aleg: Universitatea sau Hyperion? Am înțeles că prima este văzută mai bine, iar la cea de a doua se face mai multă practică.
Mi-ar fi de ajutor câteva păreri, sfaturi pentru că nu vreau să pornesc greşit. Eu chiar cred că pot face ceva din meseria asta şi îmi place. Mulțumesc

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu vad avantajul in Romania de a alege o facultate privata. Rezultate evident mai proaste, profesori mult mai slab pregatiti si cheltuili mai mari