| andreutza99 a întrebat:

Vreau sa imi fac un oracol si nu stiu cum ajutati-ma funda si vot

Răspuns Câştigător
| blackcherry_2770 a răspuns:

Pai prima pagina ar trebui sa o decorezi cum vrei tu dupa aceea pe fiecare pagina pui cate o intrebare uite iti dau un exemplu
1. un salut de inceput
2. cum te numesti?
3.cati ani ai?
4.in ce zodie esti?
5. data si anul nasterii
6.filmul preferat
7.cartea preferata
8.culoarea care te atrage cel mai mult
9. cum iti place sa te imbraci
10. descrie-te folosit 5 adjective
11. ce fiere esti tu?
12. care e cea mai mare dorinta a ta?
13. sune-mi o intamplare hazlie
14. ce mancare preferi?
15 care sunt fructele tale prefertate
16. daca ai putea fi orcine cine ai fi?
17.ai avut pana acum o prietena/prieten?
18 te consideri popular?
19.ai frate/sora?
20.un cuvant de incheiere
21 vrei sa-mi lasi o amintire?

si poti pune absolut tot felul de intrebari trebuie doar sa fii inventiva joaca-te cu cuvintele
mult succesbig grin

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mariella a răspuns:

Pentru un oracol ai nevoie de urmatoarele ingrediente:
un caiet
un pix
cateva idei

se ia caietul, se deschide, eventual se scrie pe prima pagina "oracol", poate si numele proprietarei/proprietarului si/sau niste reguli( de ex.: nu mazgaliti, nu injurati, nu rupeti, nu bagati in wc, nu mancati foile/oracolul cu totul). apoi se da pagina si se incep intrebarile. astea sunt scrise undeva in susul paginii iar restul foii se lasa gol, pentru raspunsurile celor care completeaza. ceea ce urmeaza, depinde de persoana. depinde de ce anume ai vrea tu sa afli de la cei ce vor completa; ai grija sa nu fie intrebari mult prea intime, pentru ca unii poate nu vor vrea sa faca raspunsurile publice. poti intreaba despre hobby-uri, lucruri preferate si nu prea, vise, idealuri, amintiri, parerea despre ei, parerea despre tine, si lista poate continua. poti alege sa lasi cateva pagini la sfarsit pe care ceilalti sa-ti lase desene, sfaturi, intrebari( in general, "sectiunea" asta se numeste, sec "amintiri" ) sau poti face un caiet separat, special pentru asta( sau poti, la fel de bine, sa nu faci nici una din astea doua).

sper ca ti-am fost de ajutor