| ramy4ever a întrebat:

vreau sa imi iau pisica. ce nume i-as putea da? dar sa fie de fata.
daca ma puteti ajuta. >big grin

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! uite o lista intreaga:

lucy, molly.marie,serafina,miaunica,sonia,bellee,rosi,amber,holly,Pixie,Clea,Tea,Penny,Lusy,Zuri,Suri,Ria,otisia,tina,Pussy,Tommy,Speedy,Puffy,Clio,Cleo,Sylvester,Isis,Daphne,Pegas,Capsunica,Dalia,Lily,Olive,Cutie,Sweet[Sweetie],Joy,Blanche,Noir,Fulg de zapada,Snow,Ghemulet,Pufulete, Blackie, Toto

Tips:

•Pisicilor le plac foarte mult numele care contin litera „s", tocmai de accea majoritatea raspund atunci cand sunt strigate „pis-pis". Daca vei alege pentru felina un apelativ care contine litera „s" este posibil sa-l invete mult mai repede.
•Familiarizeaza pisica cu numele ei inca din prima zi. De fiecare data cand o strigi fa-o pe un ton calm si cald, pentru ca aceasta sa nu creada ca vrei sa o certi.
•Striga felina numai pe numele ei, deoarece spunandu-i si altfel, de exemplu „pis-pis" este posibil sa nu mai raspunda la deenumirea initiala.
•Nu pronunta numele pisicii cand o certi. Aceasta il poate asocia ca fiind ceva rau, iar cand o vei striga pentru a-i da mancare sau a te juca cu ea va crede ca o certi.
Bafta!

4 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Salut
Pisilina
Un nume de pisi alintatabig grin
Mauzy
kitty
funda?

| eL3cTr0 a răspuns:

Mitzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place numele de Sasha. asa o chemaa si pe pisicutsa mea:X

| alice043 a răspuns:

Pufoasa sau frumoasa sau miss pisica frumoasa