| Oana22dd a întrebat:

Buna, vreau să întreb și eu fetele de aici care știu sau care au mai pățit asta. Am întrebat chestia asta și pe forumuri medicale, și prietene și efectiv anxietatea mea a luat-o razna și am zis sa incerc și aici. Am 18 ani, nu mi-am început viața sexuală încă, cu excepția masturbării care, surprinzător mă scăpa de streslaughing Am prieten de aproximativ un an și tot ce am făcut împreună, legat de o oarecare perversitate, a fost sărutat și îmbrățișat și cam atât deoarece distanta, studiile și anxietatea mea nu ne-au permis mai multe. Ok, acum sa trecem la adevărata "problema". Luna asta ciclul menstrual mi-a fost de 42 de zile in contextul in care de obicei îmi e între 30-35. In a 42-a zi, am avut o scurgere maronie închis ceea ce nu mi s-au întâmplat până acum la începutul menstruației. De aproximativ 4 zile am tot acea scurgere maronie, doar că mai deschisa la culoare dar uneori se pot observa și urme de sânge normal pe absorbant. Sa fie din cauza întârzierii? Când am căutat prima oara pe internet am gasit că dacă în locul menstruației apar astfel de scurgeri, e vorba de o sarcină, și de atunci mă gândesc la tot felul de scenarii cum că accidental a ajuns vreo urma de spermatozoid prin vaginul meulaughing (don't judge me)

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Raceala,dereglare hormonala, dieta, oboseala, toate provoaca intarzierea ciclului menstrual.
Din cate vad stresul e fratele tau bun asa ca o dereglare hormonala ar fi una din cauze.Pe urma,daca ai racit putin,daca ti-a fost frig,daca ai avut sosete ude si nu le-ai schimbat repede,sau daca erau subtiri si n-ai inteles,uite si raceala.
Linisteste-te pentru ca stresul la care te supui asta face, iti deregleaza echilibrul interior si uite ce poti pati!
Bea ceai de coada soricelului si sunatoare(combina-l cu tei, musetel sau menta ca e amar rau), poarta sosete groase si calmeaza-te!
Daca povestea continua si ciclul intarzie mergi la medic, vei avea nevoie de antibiotice...nu trece totul cu ceai si simpatie, dar poate sa nu fie cazul.♥

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Studiile și anxietatea mea nu ne-au permis mai multe.
Dacă nu faci, așa rămâi, cu nervii în pioneze.

| VoidEternal a răspuns:

Nu ești însărcinată. E imposibil.