| Filik_Emirhan_2000 a întrebat:

Buna,vreau sa ma linistesc. Ma enervez de la nimic și atrag doar probleme și ganduri negative, nu pot sa le uit și să mă relaxez. Va rog frumos spuneti-mi un sfat

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Legea atractiei Youtube

| LPCTSTR a răspuns:

„vreau sa ma lecuiesc de sistem nervos" Tu esti tot numai un sistem nervos. Daca-l vrei lecuit, nu vei fi mai putin decat mort.
„ma inervez" te enervezi*, ca nu esti celula nervoasa sa fii inervat.
„de la toata nica și atrag atentie la probleme și ganduri negative"
Devino pasiv, vegeteaza! Daca tu nu interactionezi, nimic nu mai reactioneaza contra ta. Bineinteles, problema este la tine.
„nu pot sa le uit și să mă relaxez"
Nu te mai gandi, simplu: eviti indiscutabil.