| ANAANAklhnkln a întrebat:

Buna!
Vreau sa-mi cumpar role si nu stiu ce sa aleg intre oxelo(de la decathlon) si head(care e firma buna de echipament de ski). Sincera sa fiu, n-am mai auzit de firma oxelo, cum e? Care role sunt mai bune?
Funda :*

3 răspunsuri:
| me4u a răspuns:

Intre Oxelo si Head nu ar trebui sa iti cumperi nimic. Daca vrei ceva de calitate iti recomand Rollerblade! Poti merge la magazin sa le vezi : www.skates.ro

| LoveItachi4Ever a răspuns:

Oxelo, iti spun si de ce, deoarece Head sunt majoritatea din plastic si rotile se rup repede, dar Oxelo te tin pana la 5-6 ani si sunt si din silicon!

| Razvanici_Razvan_1979 a răspuns:

Buna,conteaza si ce buget ai,,, daca vrei ceva "ieftin si bun" mergi pe oxelo,, asta pana in 300,, 330 roni,,,dupa aceasta valoare head da clasa celor de la oxelo in materie de role (si nu numai)si aici ma refer la performanta, design, anduranta, calitatea materialelor,, poti gasi head din plastic la 200,,,, 280 roni,, dar poti gasi head si incepand de la 370 roni(i-am luat ficei mele o pereche reglabila 31-36 marime) si te duci pana in 500,,, 550 roni,,, depinde de buget, oricum ca o paranteza comentariului de mai sus,(oxelo 5-6 ani )daca nu traiesti prea mult te tin toata viata,, salut