| ZcUmPikJiDuLsHe a întrebat:

Bună,
vreau să-mi cumpăr un laptop, însă nu mă pricep la chestii tehnice...
Îmi puteţi spune care marca e mai bună şi ce ar trebui să conţină( mă
refer la Hard-disk, placa de baza etc) că să nu se strice prea repede
şi chestii de astea...

1 răspuns:
| Falca00 a răspuns:

Buna,depinde si cati bani vrei sa dai pe el. Daca iti alegi un laptop sa fie Acer, Asus, Dell sau daca ai buget mai mare Sony vayo sau apple.In orice caz sa cauti unul cu 4gb ram, proces de la Intel core in sus si daca vrei pentru jocuri sa aiba placa nVIDIA, iar daca nu ajunge o placa Intel hd graphics. big grin Funda?