| ViseDestrămate a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti 2 trasnai pe care l-ar putea face un copil de la tara cand ajunge in Bucuresti.Cat mai amuzante posibil!
Funda!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Să meargă la pescuit la artezienele de pe bulevardul de la Naţiunii.Să ia un taxi de la Gara de Nord şi să ceară să-l ducă la Gara Basarab şi să-l plimbe şoferul prin Piaţa Victoriei, Obor, Berceni, Parcul Carol, 13 septembrie, Orhideelor şi să-l dea jos după vreo două ore. Culmea ar fi ca după ce-i cere şoferul vreo 3-400 de lei, ăsta micul, ţărănuşul, să-i spună şoferului că nu are la dînsul decît o sută de lei.Să vrea să meargă la un meci la "Naţional Arena" şi să-l trimită unul în Regie şi să-i spună să aştepte pînă se aprinde nocturna.