| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa pacalesc o prietena care e vecina pe scara cu mine. Vreau sa-i trimit o scrisoare(falsificata de mine) in care zice ca a fos acceptata la scoala beauxbatons(e scoala din Franta; in lumea lui Harry Potter; e de magie bineinseles) pentru ca ma omoara cu mania H. Potter! Si am ales scoala din Franta deoarece ea stie franceza foarte bine si ii place! Vreau sa imi dati niste idei, ce sa scriu... daca ati putea sa va informati despre scoala asta imaginara si sa imi ziceti si mie ar fi super! a si sa nu imi scrieti informeaza-te si de pe net, pentru ca eu nu gasesc! Eu as vrea sa dau FUNDITA, dar o sa dau celor care imi trimit direct scrisoarea si aia care e mai convingatoare ii dau fundita! ca paaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| Andromedda a răspuns:

Poate iti trebuie o scrisoare vorbitoare ca in film.

Pai scrii:

x din orasul y ai fost aleasa sa intri in scoala de magie Beauxbatons. Ai fost urmarita de noi pe parcursul a 2 ani si ai fost aleasa datorita aptitudinilor si cunoasterii in magie. Vei lua trenul magic intrand in perete in data de 35 Ian. 2010 la 5:30. Vei calatori pana in Stasbourg unde te va astepta in statie Grimmil(sau orice nume mai ciudat) este pitic cu barba, il vei recunoaste.

Poti sa o pui intr-un plic (+timbre)scrii destinatar bla bla.
Scrisoarea poti sa o arzi pe margini ca sa para mai...veche. asigura-te ca nu iti stie scrisul. Daca iti cunoaste scrisul roaga pe altcneva sa o scrie.big grin

6 răspunsuri:
| myha a răspuns:

Eu ti-o scriu in romana si tu o traducihappy.
Buna ziua stimata domnisoara! Va informam ca incepand din data de 14 veti putea participa la cursurile scolare ale scolii...( cum se numeste scoala). A-ti fost aleasa ca fiind una dintre cele mai tinere si mai talentate vrajitoare. Va multumim si va asteptam in data de 15 iunie, viitoare mica vrajitoare.

| DeNyyy a răspuns:

Cred ca andromendda a fost cea mai convingatoare (scuze ca nu ti-am rasp la ntrebare da nu am nici o idee)

| TropicalSun a răspuns:

Da-te drept directorul scolii, spunandu-i ca ai cautat pe Internet copii talentati, care ar putea veni la acea academie.Gasind profilul ei, spune-i sa isi faca bagajele cat de repede, intrucat o matura zburatoare o va lua in exact 15 min de la citirea biletului. Ii mai spui ca scoala are nevoie de ea intrucat, Lordul-Cap-de-Mort face ravagii la academie si ca daca nu vine in aceiasi zi la scoala, Lordul o va contacta la miezul noptii, omorand-o in vis prin magie.

Crede-ma, nu va putea rezista!laughinglaughinglaughinglaughing

| Aero a răspuns:

Doamne, la ce te mai gandeai victoriahee hee. Ladygaga96 e fenomenala, a dat un raspuns de am ras 15 minutehee heerolling on the floor

| medex3 a răspuns:

O ce marfa; x. Felicitari pentru idee.

Vrem sa va informam si sa va felicitam pentru ca ati trecut cu brio examenul nostru invisibil.Ati fost acceptata de catre liceul magic"beauxbatons" care se afala in Franta [sub turnul Eiffel]. Trebuie sa ne trimiteti o scrisoare prin care veti accepta sau veti anula aceasta scrisoare si sansa de a putea fi elev la cea mai mare scoala de magie din lume.Pe data de x. xx. xxxx trebuie sa va prezentati la sediul nostru luand trenul catre Franta din statia magica x. Veti intalni o matura pe care va trebui sa va urcati si sa va lasati sa va duca exact in locul unde trebuie sa treceti de ultimul examentongueoti sau nu? Acest examen presupune o lupta imaginara cu elful Cronki[ce nume stupidlaughing da'altu n'am gasit:d]. Daca il veti trece veti fi demni de scoala noastra si vom fi tare mandri ca veti face parte din ea.

Multumim si va asteptam in conacul nostru!

P. S:Adresa la care veti trimite scrisoarea este: Strada Reims, numarul six, orastonguearis, tara:franta.Veti mai scrie pe plictongueentru domnul si doamna Eliane&Eduard Abel.

Răspuns utilizator avertizat