| Anda_5509 a întrebat:

Vreau sa slabesc, si am inceput sa fac niste pasi pentru a reusii asta. Numai mananc cum mancam inainte toate porcariile, prajelile, s. m. d. In fiecare seara beau 1 l de ceai anti adipos, ma dau cu gel anticelulitic si imi fac masaj cu un aparat, dar as vrea sa stiu si ce exercitii pot face pentru a da burtica jos. Spuneti-mi niste exercitii eficiente va roog happy. Abdomenele nu sunt pentru asa ceva, nu?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Abdomenele sunt in special pentru intarirea musculaturii abdominale, insa nu consuma multe calorii. Ar fi bine sa faci exercitii combinate si alergare, si daca ai posibilitatea, inot. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ pentru mai multe sfaturi in privinta dietei si nu uita, chiar si somnul este important pentru slabit.

| gya_8439 a răspuns:

Nu-i bun de nimic inotu eu fac inot si de cand eram plinuta nu ma aajutat decat am facut muschibig grin si am slabit cu abdomene big grin si nu am mancat decat o bomboana pe zi nu mai bea ceai nu te mai chinui fa ce am facut si eu si o sa vezi ca asa slabestibig grin

| anonimeea a răspuns:

Buna Anda.si eu sunt in aceeasi problema ca tine. si eu imi doresc sa slabesc. de prin iulie m-am apucat de sala, se spune ca in prima luna nu dai jos. ca se formeaza muschi mai bine. chiar asa e. am inceput sala si am scapat de 6 cm.:X. insa vreau sa incep o reteta cu grefa.
MIC DEJUN:

O jumatate de grapefruit
Cafea sau ceai, neindulcite

PRANZ:

O jumatate de grapefruit si doua oua fierte
Salata de castraveti si rosii cu verdeata si lamaie
O felie de paine prajita (de preferat paine neagra)

CINA:

O jumatate de grapefruit
O rosie cu verdeata si lamaie
Carne de peste sau de pasare si legume verzi calite sau gatite in unt.

trebuie sa o incep cat de curand. Asa si in legatura cu exercitiile. eu fac acasa abdomene normale, si mai fac si abdomene pe o parte (nu stau dreapta cu fata in sus), mai fac ex ala cu piciorul si cotul opus. Sper ca ti-am fost de ajutor