| byu_5076 a întrebat:

Buna!
vreau sa va zic asa...sunt timida.cls 9.15 ani.nu am mai avut niciun pr(stiu ca multi o sa radeti dar asta ewhistling)
el e cu cls langa mine tot cls 9.mai mic ca mine cu 2 luni...nu comnteaxza asta
vreau sa va zic ca ma saluta doar daca nu e cu colegii sau pr lui.insa daca e cu ei.niic nu ma cunoaste
imi place asa putin de el.si am obs ca in sem 1 se cam uita dupa mine.nu ca acumcrying
. nu e vb ca vreau sa ma pr neaparat dar e draguzt!
poate nu vrea sa ma salute de fata cu pr lui pentru ca. cred ek nu o sa il bag in seama?
pe mes.la fel. daca incep sa vb cu imi rasp dar asa nu intra pe mine sau.sad. nu stiu.in p[rimul sem chiar vb mai mult si pe mess
dar acum chiar nu
ce sa fac?
nu imi ziceti sa ma duc sa vb cu el.pentru ca am niste colege fitoase si pr cu el/./. un coleg e pr lui cel mai bun.asa ca.nu merge
p. s:pr=prietenbig grin
mersi!love struck

Răspuns Câştigător
| ♥.Sagemix a răspuns:

Pai. eu una, zic ca degeaba iti faci alt prieten. pentru ca daca nu il interesezi, n`o sa se intample nimic, 2. o sa iti pierzi timpul cu acel baiat. 3. o sa-l ranesti [ asa`zisul prieten. ]
Eu cred ca ar trebui ca tu sa fii mai jucausa. Adica, o zi, doua, arunca`i niste priviri mai lungi si numai daca te saluta el, il saluti si tu. Ai grija, sa iti surprinda privirea, dar sa nu o intorci imediat, o sustii 2`3 secunde. Apoi intorci capul si vorbesti cu altcineva, etc. [ Ai grija si cu prietenele acelea fitoase, sa faci asta numai cand sunteti singuri ].
Urmatoarele 2`3 zile, fii indiferenta. Foarte indiferenta, de parca nici n`ar exista. Urmatoarele zile iarasi te vei uita. Si tot asa.
Sa te joci putin cu el. Din semnalele pe care ti le va trimite si daca iti va raspunde la flirt, iti vei da seama daca il interesezi sau nu. Asa as face eu cel putin, mai ales ca sunteti putin mai micuti si jocurile astea de priviri si cuvinte, va intriga.
Sper sa ai succes :*.

Daca vezi ca nu-l interesezi, eu zic sa nu iti mai bati capul pentru ca nu va iesi nimic. Indreapta`ti atentia spre alti baieti, in acel caz. tongue

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Daca tu crezi ca alta solutie mai buna decat sa vorbesti cu el exista, incearca. Daca nu, te sfatuiesc totusi, sa te ocupi putin si de tine sa scapi de timiditate, infrunta-ti temerile iar apoi celelalte vin de sine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ok, am înţeles cu "pr".
Dar, n-am înţeles ce-i aia "vb", "ek", "draguzt", "niic", "p[rimul", "comnteaxza", "/./." şi "rasp".
În plus... ce-i aia "nu intră pe tine"? Dar "în" intră?!batting eyelashes

Sănătate.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

La ce editură este scos dicţionarul română constituţională - română adolescentină?
Pe zi ce trece descoper că există deja o limbă nouă în care nimic nu mai este ca înainte şi mă simt în urmă.
Cât costă şi la ce editură este scos dicţionarul că acu' fug să-l cumpăr?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesteti un baiat si stai cu el! Atunci baiatul pe care vrei sa il impresionezi va fi gelos si te va implora sa il ierti! Crede-ma am incercat si eu! big grin

| byu_5076 explică:

Vb=vorbeste/vorbea
e=este
dragut=dragut
niic=nici
p[rimul=primul
comneaxza=conteaza
rasp=raspunde
mersi!happy