| asdfghjkl24 a întrebat:

Vreau si eu date despre Leo Howard http://www.google.ro/......tp?/imgres URGENT:x

1 răspuns:
| tesss a răspuns:

Leo Howard (născut la 13 iulie 1997) este un actor american, model si artist marţiale. Începând de antrenament de arte marţiale de la vârsta de patru ani şi o carieră în actorie la vârsta de şapte ani, Howard este cunoscut pentru încorporarea lui karate şi a competenţelor de Wushu în filmul său şi roluri de televiziune, ca "Snake Eyes" Tineri în film de actiune 2009, GI Joe: The Rise of Cobra, ca "Young Conan", în filmul fantastic 2011, Conan Barbarul şi ca "Jack", pe serialul de comedie Disney XD, "Kickin It.
Cuprins [ascunde]
1 timpurie de viaţă
2 Cariera
2.1 arte martiale
2.2 interimar
3 personal de viaţă
4 Filmografie
5 Premii
6 Referinţe
7 link-uri externe
[Edit] viaţa timpurie

Leo Howard sa născut la 13 iulie 1997, în Newport Beach, California, fiul lui Randye si Todd "The Big Buldog" Howard. [1] [2] [3] [4] Părinţii lui sunt crescători profesionişti de câini şi funcţionează Big Bulldog Ranch, în cazul în care se specializează în reproducere limbile engleză şi franceză bulldog [5] [6]. Howard a participat la Tri-City şcoli creştine din Vista, California, si-a petrecut mare parte din copilărie în creştere până în oraş mic de Fallbrook de Nord, în San Diego County, înainte de a se dedica la o cariera full-time în calitate [1] [2] [3].
[Modifică] Cariera

[Edit] Arte martiale
Howard a dezvoltat un interes în artele marţiale de la vârsta de trei ani, si a inceput sa studieze, la vârsta de patru ani când părinţii lui l-au inscris la un dojo in California Oceanside, [3]. [4] [7] [8] [9] an mai târziu, părinţii lui l-au înscris la un alt dojo-ul care se specializase în disciplina Okinawa de Shorin-ryu si la varsta de sapte ani, el a început să dezvolte abilităţile sale extreme, arte martiale, prin adăugarea de gimnastica de la rutina lui [1] [3]. [7 ] Howard a început pregătirea în artele martiale campion mondial Matt Mullins Mullins atunci când a făcut o excepţie care permite Howard de a deveni cel mai tanar student din clasa lui. [3] [10] Până la vârsta de opt ani, Howard a castigat trei campionate mondiale. [1] [ 3] [7] Specialitatea lui este Shorin-ryu, în care acesta deţine o centura neagra. [1] [3] [10]
La vârsta de nouă ani, Howard a devenit cel mai tanar membru pentru a efectua cu echipa Mullins "Performanţă Sideswipe, o călătorie de arte martiale, pe bază de grup, care întreţine publicul din întreaga ţară, cu o combinaţie de arte marţiale, dans si acrobatii [1] [3]. [10] În iunie 2011, Howard a vorbit despre experienţa efectuarea cu Sideswipe - "Cred că este ceea ce într-adevăr ma dependent de efectuarea Rolul meu s-a schimbat ca am crescut ca un interpret şi pur şi simplu am crescut a fost OK, nu am fost. "Nu faptul că mare la început, aşa că ar face miscari interesante şi apoi poof! Here'd fi acest copil drăguţ rulează acolo pentru a face unele karate. Dar, pentru ultimii doi ani am fost unul dintre artiştii interpreţi sau executanţi principale. "[3]
[Edit], în calitate
De la o vârstă fragedă, Howard a fost un fan al lui Bruce Lee şi filme Chuck Norris, şi admirat capacitatea lor de a incorpora artelor marţiale în acţiune a acestora [1] [7]. [10] La varsta de sapte ani, Howard a spus mamei sale că el a vrut să fie un actor. [7] [8] A fost la un turneu de arte marţiale, care Howard a fost observat de cineva care a crezut că a avut pare să meargă în show-business şi l agent de la talentul lor. [3] [7 ] Acest lucru a condus pentru a lucra ca model pentru advertoriale de imprimare şi apoi ca un actor în reclame [3] În 2010, Howard adus aminte de entuziasmul lui despre spargerea în show business, zicând: -. "Reclamele au fost doar o nebunie pentru mine Noţiuni de bază o comercial a fost. ca si cum un rol principal într-un film pentru mine "[3].
În 2005, Howard a făcut debutul de televiziune la scurt timp înainte de ziua de nastere a opta, cu un mic invitat-rol principal în Reţeaua de Statele Unite ale Americii serie, Monk îmbrăcat ca un "Karate Kid mic" pentru Halloween, linia lui de unul din episod fiind "Poate e frică de karate "[1] [2]. [3] [7] Howard ar petrece urmatorii ani de mai multe performante cu echipa de performanţă Sideswipe înainte de a reveni la actorie în 2009. [1] [10]
În 2009, Howard a aterizat sau primul loc de muncă stabil intervievarea celebrităţi ca "Leo Mica", gazda a scurt-forma Disney serie de talk show-Canal, Leo lui Little Big Show si-a facut debutul in film ca "Eric Brooks", în filmul australian de familie şi Ted [1] [2]. [3] [10] În luna august a acelui an, Howard câştigat notorietate pentru abilităţile sale de arte marţiale, când a apărut ca "Snake Eyes tinere", care desfăşoară toate cascadoriile sale proprii într-o scenă flashback pentru Paramount de acţiune-aventură de film GI Joe:. Rise of Cobra [1] [2] [3] [10] Mai târziu că aceeaşi lună, el a apărut într-un rol de co-alaturi ca "Laser", una dintre cele trei "scurt" fraţi în comedia de familie pantaloni scurţi, care a câştigat exprimate Young Artist Award pentru acest an ca fiind "Cel mai bun Magazin Ansamblul Young". [1] [10] [11] În noiembrie 2009, Howard a început un rol recurente ca "Hart Hamlin" de pe Disney XD serie, Zeke şi Luther [1] [3]. În 2010, Howard a aterizat în primul său rol principal joc "Logan Hoffman", în filmul independent, Logan. [1] [10]
În august 2011, Howard a jucat ca "Young Conan", din nou, efectuarea de toate cascadoriile sale proprii în sabie şi film vrăji, Conan Barbarul [1] [2]. [7] [9] [12] Filmul a primit recenzii mixte, dar Howard a fost lăudat pentru performanţele sale, cu critic de film, Ty Burr a scris Boston Globe - "stele (Jason Mamoa) este, fără îndoială, outshined de Leo Howard, sălbăticit de 13 ani, actorul care joacă tineri Conan. în scenele de deschidere "[13] Într-un interviu cu Empire Magazine, Marcus Nispel a vorbit directorul de lucru cu Howard, -" Dupa ce am terminat filmul, m-am dus la Lionsgate şi a zis: "Y'know, film să facă în continuare este Conan:. Primii ani " Leo absolut ma uimit Aproape act întreaga prima Conan este copil, care este o raritate. La început, citind scenariul, toata lumea a fost ca "Trebuie să reducem că până la zece minute. Şi acum toată lumea de genul" Putem face că mai mult! "? El a lucrat ca un farmec în Nu sunt mulţi actori tineri care ar putea transporta acest tip de greutate.". [12]
În iunie 2011, Howard a primit un rol principal ca "Jack", un expert în karate adolescente care se împrieteneşte cu un grup de liceu prăpădiţi pe serialul de comedie Disney XD, Kickin "Este [1] [2] [3] [7]. Howard a amintit reactia lui cand a primit prima oara scenariul la o auditie pentru spectacolul, spunand - "Am văzut că a fost un spectacol de arte marţiale şi m-am gandit," Oh trebuie să fac acest lucru! "," [3] Cu Howard primirea de facturare de top şi efectuarea de toate cascadoriile sale proprii, seria a devenit rapid Disney XD numarul 1 seria originală în istoria reţelei, iar în septembrie 2011, Disney XD a anuntat spectacolul a fost reînnoit pentru un al doilea sezon. [9] [14]
[Modifică] Viaţa personală

Howard este educat la domiciliu pentru a se adapta programul său de lucru ocupat pe "Kickin Este şi îşi petrece cea mai mare de viaţă timpului său, în casa familiei lui Howard in Studio City, California, cand el de lucru, dar spune că el consideră în continuare oraşul său din copilărie de Fallbrook acasă. [2 ] [3] În timp ce încă dedicat pasiunea pentru artele marţiale, Howard a declarat că el a devenit mult mai atenţi atunci când vine vorba de "luptă" şi "sparring" meciuri, datorită potenţialului de leziuni, care ar putea interfera cu obligaţiile sale în calitate de actor [7]. [8] [10]
Hobby-uri Howard includ de gătit, canta la chitara si de colectare de arme antice, inclusiv săbii şi cuţite. [4] [8] [9] [15] central de colectare a lui a fi mare "Conan", sabie, care a fost prezentat la el după filmare a fost finalizat pe Conan Barbarul [9]. Howard şi-a exprimat dragostea pentru animale şi are un buldog animal de companie numit "Bella". [4] [9] El este, de asemenea, interesat în medicina veterinară şi voluntarii de la său clinica veterinară locală, în timpul său liber. [ 4]
În august 2011, Spike TV a anuntat ca a comandat zece jumătate de oră episoade de o serie de noua realitate rolul principal părinţii Leo lui Howard, Todd şi Randye Howard, intitulat Chiriasii cele mai grave ale lumii. [16] Seria va urma relatărilor Todd şi Randye Howard ca acestea se confrunta "chiriaşii cele mai josnice, murdare, scandalos, periculos şi nebun cu putinţă" şi le evacua cu forţa de proprietăţi rezidenţiale şi comerciale, şi este programată pentru premiera 12 iunie 2012 [16]. Funda?