| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste exemple de prietenie adevarata. Cele mai multe si mai frumoase exemple primesc funda happy

6 răspunsuri:
| Corinnààà a răspuns:

Nu exista prieteni adevăraţi. Exista doar momente de prietenie.(Am citat)

| mikey06982 a răspuns (pentru Corinnààà):

Pai eu vreau sa stiu niste povestiri cu prieteni adevarati, ceva de genu

| Corinnààà a răspuns (pentru mikey06982):

Cine crezi ca iti scrie aci un roman?

| mikey06982 a răspuns (pentru Corinnààà):

Pai eu nu vreau romane, ci doar citeva exemple, nu?

| Feri a răspuns:

Yani' si cu Tauru' din serialul "Iubiri Secrete" rolling on the floor))))

| caterinasmile a răspuns:

Esti prieten adevarat atunci cand esti alaturi de prietenul tau la bine si la greu, cand nu il lauzi pentru ceva ce nu a facut bine, cand ii spui ce ii bine si ce ii rau, cand nu-l barfesti pe la spate si cand faci totul ca sa il ajuti sa'i fie mai bine.
In schimb poate nu ar trebui sa te increzi asa mult in oameni.
Prietena mea "cea mai buna " de acum mult timp nu a meritat tot ce am facut pentru ea. Mama ei intra in coma, ma duceam cu ea pe la spitale, ii aduceam mancare, ma acupam de sanatetea ei si a familiei ei fiind o familie saraca.
Eram inca in scoala si nu avea bani de mancare si ii aduceam eu, o certam ca, chiulea de la scoala, incercam sa o invat ce nu stia sa recupereze. Era pentru mine ca si o sora pana cand am dat de o convorbire pe mess in care ma barfea si nu pot spune ce a fost in inima mea.In seara aia am fotarat sa pun punct acestei prietenii foarte "stranse" si am suferit o vreme pentru ca foarte mult timp mi'l petreceam cu ea inainte iar dupa imi era dor de el.Dar nu am regretat ca am ajutat'o si ca am iubit'o atat de mult, ca pe o sora si nici ca am dat peste acea convorbire pentru ca am aflat cine este cu adevarat si consider ca a fost pacatul ei ca facut cea ce a facut!
Eu cam asta vad intr'o relatie de prietenie!