| Raluka111 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de prietenie falsa dar sa fie ceva mai special si sa ajunga la inima! Va roooggg:*
Cel care da cele mai multe si fara link primeste Funda

Răspuns Câştigător
| Ncl_9813 a răspuns:

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!

Cu indifetentsa ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.
Si abia acum vezi si u ca indiferenta doare

Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Prietenii adevarati nu te lasa atunci cand tu esti intr-o situatie proasta, ba chiar te ajuta, sunt langa tine in cele mai grele clipe.Un prieten adevarat stie ce inseamna prietenia sincera si adevarata.Prietenia adevarata este cand iti stie gusturile, stie ce-ti place si ce nu iti place, stie daca esti fericit s-au suparat fara sa-i spui tu, chiar se bucura pentru tine si iti da sfaturi utile care sa te ajute. Poate este genul de relatie cel mai rar intalnita.

Prietenii falsi tee vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

Sper sa iti placa.