| Lareas a întrebat:

Cum pot sa ma integrez și eu intr-un grup și sa îmi fac prieteni dacă sunt timid și sunt batjocorit de toti?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca cei din grupul in care vrei sa te integrezi te batjocoresc atunci nu este grupul care trebuie!
cauta alti prieteni in alta parte, prieteni cu care sa ai lucruri in comun...
as zice ca timizii cu timizii si puscariasii cu puscariasii, nu poti fi intre oameni care nu te accepta asa cum esti sau care nu te suporta!

| dullcat a răspuns:

Cauta sa te imprietenesti cu o singura persoana care nu isi bate joc de tine si care te apreciaza asa cum esti.Mai mult de 2 prieteni nu ai nevoie. Daca intreg acel grup se comporta nasol cu tine, de ce ai vrea sa faci parte din el? Mai bine nu, deoarece va fi si mai aiurea cand te vei afla printre ei, vor obtine direct informatii in plus de la tine pe care le vor folosi pentru si mai multe glume stupide si mistouri.Crede-ma ca nu asta iti doresti.Intuiesc ca e vorba de grupul ala cool din clasa, si ca doresti si tu sa te simti asa.Peste ani si ani iti vei multumi daca ramai in banca ta, stiind ca oamenii aceia nici macar nu se vor sinchisi sa te salute pe strada.

| Hyperion7 a răspuns:

Caută un grup de oameni de calibrul tau!
Sa te umilești in fata unor astfel de persoane nu este ok!
Și dacă ar fi doar umilința, ar fi fost ok, dar decât să te pricopsești cu vreun viciu, mai bine stai liniștit.

| MistarGoGu a răspuns:

Prietenii nu iti sunt decat părinții! Restul? Amici, colegi de joaca sau pahar cand esti adult! Intrarea intr-un grup este asociată cu un " examen " de admitere, băut, fumat, drogat, participat la hoții sau alte chestii ilegale sa arăți grupului " loialitate si bărbăție "!

| vatadezahar24 a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa spun mai mult decât ca ar trebui sa îți cauți alt grup de prieteni. Un grup în care ești batjocorit nu este un grup unde te potrivești, deci cred ca știi ce ai de făcut. Baftă!

| Lareas explică:

Chestia este ca nu am grup de prieteni.Eu prin asta vreau sa găsesc și o fată