| andreeadeeutza a întrebat:

vreau si eu niste statusuri pentru fete de liceu, boboace...sau ceva de genu...plzzz

Răspuns Câştigător
| LookAtMe a răspuns:

Nu traiesc din Amintiri.
La un moment dat îţi dai seama de adevăr: maturitatea înseamnă pur şi simplu să ştii cine eşti şi să ai curajul să fii tu însuţi.
Nu sunt perfect, fac greseli, ranesc oameni, dar cand spun "imi pare rau " o spun din suflet.
Doar pentru ca iti este dor de cineva, nu inseamna ca ai nevoie de el/ea inapoi. A iti fi dor de cineva este doar o parte din viata cand treci mai departe.
(\(\
(^.^)
(,(")(")
Imi place sa plang in ploaie pentru ca atunci cand o fac, nimeni nu`mi poate auzi durerea.
In unele zile nu ma pot opri din a ma gandi la tine. In alte zile ma intreb de ce imi pierd timpul.
Iubind pe cineva care nu te iubeste e ca si acum ai imbratisa un cactus, cu cat il strangi mai tare cu atat te ranesti mai mult.
Totul începe cu un : Bună! Apoi intervin sentimente, intervin cuvintele : Te iubesc! Apoi apare dezamăgirea, minciuni, trădări etc. Şi se termină cu un : Hai pa!
Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu.
Nu conteaza ceea ce alţi oameni cred despre tine, conteaza doar ceea ce crezi tu despre tine. Nu te schimba, deoarece o persoană nu te place.
Relaţiile nu au nevoie de promisiuni, termeni si conditii. Au nevoie de doar doi oameni minunaţi, unul care poate avea încredere şi unul care poate înţelege.
Cel mai bun mod de a spune unei fete ca o iubesti este sa stai alaturi de ea, imbratiseaz-o, pune-i capul pe inima ta si stai linistit.
Doar pentru ca ai o inima, nu te face uman. Trebuia sa ai si sentimente in ea.
Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari! :^^

Ce facem pentru noi moare cu noi... Ceea ce facem pentru altii, pentru lume, ramane nemuritor...

Principalul lucru în viaţă — e FAMILIA! Cariera — nu te asteapta acasa, banii — nu-ti sterg lacrimile iar faima — nu te îmbrăţişeaza noaptea!

Vremea trece, anii se duc si iti dai seama cite persoane ai cunoscut si cite au mai ramas langa tine.

Trebuie să înveți să mergi prin ploaie, nu tot timpul va fi soare în viața ta!

Uită-te bine la lucrurile mici din viaţa ta, pentru că într-o zi vei înţelege că de fapt erau mari...

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar. nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar!

Uneori trebuie sa te indepartezi, pentru a vedea cine te urmeaza.

Uneori anumite alegeri din viata te fac sa regreti ca ai dat cu piciorul altor sanse oferite pe parcurs!

Mi-am dat seama că viaţa este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.

Oamenii au fost creaţi ca să fie iubiţi. Lucrurile au fost create ca să fie folosite. Dar de cele mai multe ori se întâmplă ca lucrurile să fie iubite şi oamenii să fie folosiţi.

Motivul pentru care oamenii păstrează amintirile, este pentru că ele sunt singurele care rămân la fel atunci când toată lumea se schimbă.

Daca nu faci lucruri prostesti cand esti tanar, nu o sa ai de ce rade cand vei imbatrani.

Totul se termina cu bine intr-un sfarsit. Daca nu e bine, atunci nu e sfarsitul.

Invata sa apreciezi ceea ce ai, inainte ca timpul sa te forteze sa apreciezi ceea ce ai avut!
Cat despre status messenger:• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

• pfff Ce sa-ti Fac? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte, Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita, Invat sa ma fac respectata, Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu preferat

• Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata

• Frize` Brize` o sa-mi fie dor de ale tale Crize`)

• "Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

• mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci :]

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri."

• O sa iubesc ce-mi place O sa uit ceea ce ma doare Nu o sa iert ceea ce mi se greseste O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!

• Nimanui nu ii pasa daca esti trist, asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit

"->Un prieten este greu de gasit,? i mai greu de parasit? i imposibil de uitat!:*"
FUNDAbatting eyelashes?

1 răspuns:
| Rebecaaaa a răspuns:

"Boboacă de X. ("X" e numele liceului)".Nu cred că ar trebui să te complici cu alte tâmpenii, când poţi pune ceva simplu şi ok.
Succes!