| Yzabella_7705 a întrebat:

Buna vreau si eu status misto de dragoste cat mai multe. Cele mai frumoase primesc fundita:*:*

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna.uite cateva care mie imi plac:

cine ride si glumeste sa nu crezi ca te iubeste cine pare mai tacut te iubeste foarte mult

Parca totul este pustiu cand nu esti tu langa mine:*:*:X:(

Ajuta-ma sa pot privi dupa nori, ajuta-ma sa pot vedea dupa soare, ajuta-ma sa pot observa ce-mi doresc. Te rog! Ajuta-ma sa te iubesc

 Poate îmi doresc mult mai mult! Sa ma iubesti Sa te-ntorci plângând! Si sa-mi spui ca n-ai sa gresesti! Ca sunt singura la care tu mereu te-ai gândit! Poate asta mi-am dorit!

raspunde soaptei cu o privire, ca in tacere ochii sa se atinga

Chiar daca uneori greseste Si nu crede in Tine.Ea te iubeste Prostule! si Tine la Tine!

Bune si rele am impartit nu`mai cu tine. Iti multumesc din suflet ca ai grija de mine :x

Am o inima care la 2 se imparte. Esti aproape si totusi atat de departee:x!

Acum e punctul culminant. Am de gand sa-ti spun ceva ce nu ai aflat pana acum :">.

A fost o provokare pentru mine sa il plac. Foarte atent m`a facut pragul sa il calc :x

Inchei aici ca doare. Daca ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.;)

Esti singurul lucru care l-am facut bine. :p

Sh spune :,, Te iubesc,, imi pare rau ca am fost asa :x

poti sa vezi si mai multe status pe http://www.statusuri.name/

1 răspuns:
| Anonim1596 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
o raza de lumina...o urma de durere...un chip de inger suav distrus de-o grea durere:X:X:X:X
Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie,te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita
As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite
As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "
Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant...
Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "
inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei…
Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC!
Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "
Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "
Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "
Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "
Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "
Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "
Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "
Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "
Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit!
Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "
Nu distrug visele… injectez speranta :X! "
Mi-e frica sa merg cu masina atunci cand sunt cu tine. Pentru ca atunci cand sunt cu tine sunt beat de fericire si ar putea sa-mi ia permisul… "
u pot sa respir cand nu esti langa mine, pentru ca tu esti aerul meu! "
S-ar putea sa adorm numai din dorinta de a-ti vedea chipul chiar si in vis… "
Te iubesc la nebunie cubuletzul meu de zahar! "
Daca as fi avut cate o bucatica din tine, de fiecare data cand am adormit cu tine in gand, acum te-as fi avut langa mine… "