| Barbiiiiie a întrebat:

BUnă!:*
Vreau si eu statusuri noi, plslove struck
Funda cele mai multe.

1 răspuns:
| DayByDay a răspuns:

Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…

-A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

-Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….

-Vorba multa……..saracia omului…

-Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

-Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

-Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

-Domina ca sa nu fii dominat!

-Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

-Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

-Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

-Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

-Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului

-A studia inseamna a te indoi de inteligenta colegului de birou.

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete…
Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi.
Am un caracter puternic…imi place sa fiu EU…sa nu arat tristetea din sufletul meu!
Sa stii ca te iert; nu vreau sa astept si chiar de ma doare, iubirea-i mai tare.
Credeam ca iubirea noastra e unica sub soare. Dar pentru tine n-am fost decat o fata oarecare.
Sa incerci sa uiti pe cineva iubit, e ca si cum ai incerca sa iti amintesti de o persoana, pe care nu ai vazut-o niciodata.
Ochii mei nu mai vor sa te priveasca. Din vina ta, i-ai facut sa te urasca.
Cand cuvintele esueaza, muzica vorbeste.
Intelege ca nu vreau doar o relatie de vara, ca inima nu-mi bate doar cand e frumos afara.
Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca. Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.
Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!
Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur.
Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.
Imi place sa ne plimbam prin ploaie. Cel putin, in ploaie nu poti sa-mi vezi lacrimile.
Ah, viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine.
Stau singura cate-odata, ma ascund sa fiu cu tine. Privesc o poza veche, tresare o amintire!
Printre lucrurile mele gasesc o poza de-a ta.Si cu ea in pat adorm, plangand noaptea.
Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…
Eram fericita, impăcata cu mine…ca erai aproape si erai langa mine…
Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare.
Cateodata poate c-am mai facut si prostii, dar le-am lasat pe toate de dragul tau, sa stii.
Nimeni n-o sa ne opreasca, atata timp cat incercam, avem mereu o sansa.
Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.
Singura alerg prin ploi, ispitita ca de-un pacat si te-as cauta daca as afla pe ce drum ai plecat.
Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti! Ca pentru tine am renuntat la multe si la multi!
Un status pentru cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici…in inima mea.
O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti, crezand ca vine inapoi