| deniiissss a întrebat:

Vreau si eu statusuri de indiferenta pentru un baiat....pls:X fundahappy

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii. Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Sa faci diferenta intre alte fete si fetita ta…Sa stii ca toate te vor, dar nu te iubesc, ca ea; x

Am trecut peste tine, nu-ti pune smne de-ntrebare. Nu ma uit iar inapoi chiar daca pe amandoi ne doare.

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei. El are de pierdut, tu esti OK!

Nu are rost acum, deja e prea tarziu. Cu tine pe un drum eu nu mai pot sa fiu. Intreaba-te pe tine de nu te-ai intrebat. Daca iti greseam eu tie oare m-ai fi iertat?

Stiu ce va urma, nu vreau sa mai citesc din carte...Cum se spune... povestea merge mai departe.

te-am intrebat a nu stiu cata 0ara te duCi sau stai? sh` ai 0ptat pentru. a ramane.bai,mai bine pleCai!

ulcele nu`i atat de dulce... daca nu gusti si amarul!

cand imi trageai un zambet in sictir, spunandu-mi "hai ma lasi?". Acum roata se intoarce fraiere, tu esti prostu care ma iubeste, iar eu nesimtzita care te amageste.

Unii oameni vin si pleaca repede din viata noastra, altii stau o vreme, punandu-si amprenta pe inima noastra. Dupa plecarea lor, nu vom mai fi niciodata aceiasi.

trebiue să te desparţi de cei dragi cu unele cuvinte calde; s-ar putea să fie ultima oară când îi vezi.

indiferent cat de mult suferi.nimeni nu se va oprii in loc pentru tine...

E cea mai frumoasa, ca din poveste de un baiat aleasa, el o iubeste! love struck

Mi-ai cerut o sansa s-arati ca nu esti ce pari, si ti-am dat... doar un minut sa dispari!

used to love her.

Nu privi in alta parte cand ai langa tine tot!

Depaseste orice limita facand imposibilul prea posibil.

Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine il poate vedea.

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape!

Pastrez in mintea mea clipele frumoase, si imi pare rau ca ele sunt singurele ramase`!

Numai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plageam!

Open your eyes exact ca in filme, ca daca nu te vede nimeni tu poti sa vezi pe oricine.

Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!

Azi esti TOTUL si in acelasi timp NIMIC.

In real life the prince goes off with the wrong princess.

Eu merit sa stiu adevarul si nu doar ce-ti este mai simplu sa-mi spui.

In viata, daca ai de ales intre suflet si frumusete, alege sufletul, caci el intrece orice frumusete.

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Am invatat ca dreptatea mi-o fac eu, trec peste tine daca nu am incontrobatting eyelashes

Eu n.am nicio grija.grija mea o au altele!

Eu nu am impresii, tu ai impresia gresita.

Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti...

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceeasi pustioaica usor de manipulat.

e greu de crezut, nu? cum un singur om poate schimba totul...si asta nu se intampla doar pe net...

Sinceritate. Nu poţi fi ceea ce vor alţii.

fiecare lacrima are povestea ei.

. hai gata!

uita-l. nu merita sa. l pastrezi!

azi? noi doi! maine? doar eu.

Tu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? mai bine ar fi sa calculezi din nouwinking

Tu mie nai ce sa-mi dai! De unde inima, ca nai.

Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie.

Da, e adevarat. Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau.

3 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Ai plecat de langa mine... Imi pare rau sa spun dar "Imi e bine" happy!
Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mïne
Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.
Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!
Because I love The way you lie!
Iubeste-mã, urãste-mã! În ambele cazuri tsi-e gândul la mine!
Da` îmi plac momentele alea în care iei foc cã nu vreau sã-mi dezvãlui sentimentele! love struck
Lasa-te purtat de vant. Va fi bine, pe cuvant!
Tot ce poti sã faci acum e sã pierzi, dacã tu nu sti când e timpul sã spui clar "da" sau "nu".
• Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert?
Tacci`! love struck e un cuvant` pOtrivit pentru` tine!`
Te mai bag odata`n mata smug Te pup :* Si-am plecat love struck
N`am sa-ti spun ''mai stai''! E prea tarziu straight face Bye`bye N`am sa-ti spun ''mai stai''!sadChiar daca tu inca mai sperai`!
Azi poti sa tipi ca nu te`aud, Poti sa plangi ca nu te vad. Poti sa pleci ca nu te caut. Poti sa mori ca nu`mi mai pasahappy!
Sunt la calculator pentru oricine, in afara de tine. Daca nu-ti raspund te-ai prins ca tu esti, da?!
Nu stiu cum sa-ti explic.Ca vorbele tale.Nu ma ating!
 Sunt genul de fata care te vrea, dar n-are nevoie de tine. Nu-ti poti da seama... E ceva special la mine"
. astazi ar fi fost soare daca mi-ai fi zambit
 Hai, nu pune botu', esti copil? Daca ti'am zis c'o sa vin, o sa vin!
 Daca nu Tu.Atunci Altu!
 Vocea ta nu ma mai atinge de mult! E aceiash placa veche pe care m-am saturat sa o ascult!
 Sunt solutii, exista mereu „altu`". Imi pare rau 2 zile dupa care GATA! Uit trecut! Uit timp pierdut! Uit sentimente! Uit tot!
 Hai gata. ajunge! iti dau voie sa taci! Nu plange, nu se merita...ca stiu ca te prefaci

sau poti sa pui [cum a zis si andreea]."pe afara cu fetele" "la un suc cu fetele " sau "partyyy girl" love struck."diseara numai dormim, distractieeelove struck" Chesti din astea...
Bft!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| andreeaoprea a răspuns:

Odata ce pui status legat de acel baiat e clar ca nu e indifirenta. Cel mai bine e sa nu pui nimic sau busy...Sau "cu fetele pe afara" big grin