| nicoletahatos a întrebat:

Buna!
vreau si eu un site de unde pot lua compuneri subiective si obiective despre un oras. sau daca ma poate ajuta cineva.

1 răspuns:
| SaraAldi a răspuns:

Site-uri nu stiu dar incerc sa te ajut.happyLa descrierea subiectiva foloseste monologul, poti sa descri o zi in orasul respectiv, ce te atrage la acel oras, ce simti, opinia ta ca si cum ai fin in locul respectiv... iar la cea obiectiva cauti prezentarea geografica a acestuia:unde e situat, ce are important, ceva legat de monumente chestii de genulbig grin