| Ioio99 a întrebat:

vroiam sa va intreb daca de la un timp pierzi mai multi prieteni care ai crezut ca iti erau adv si de fapt s-au dovedit falsi si suferi mult cum poti trece cat mai repede peste?

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Ce spuneti voi stie deja, fata vrea sa stie tratamentul.
Ei bine, fiecare poate sa-ti spuna ce a facut el, pentru ca realist vorbind, tuturor ni s-a intamplat asta, si culmea de-a lungul vietii o sa ni se mai intample, iar atunci nu o sa mai fie asa simplu, pentru ca pierzi bani, ai copii etc.

Stii cum am facut eu: am fost de 10 ori mai belea si mai teapan ca pana atunci! Practic am vrut sa le arat ca nu eu am pierdut ci ei!
Ce vreau sa spun: te echipezi un zambet pana la urechi, este de n ori mai prietenoasa cu oameni care pana atunci ii cam ignorai, ii ignori si persiflezi usor pe falsi (AM ZIS USOR SA NU PARA CA TE OFTICI, CA RISTI SA CAZI IN PROPRIA PLASA) si-ti cam vezi de treaba ta cu noii tau tavarasi!

| Ioio99 explică (pentru Freddie23):

Multumesc! ideea cu zambetul pana la urechi si ignoratul persoanelor false chiar a functionat

9 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Fa-ti prieteni daca nu poti sta fara dar nu te baza pe ei si nu o sa ai de pierdut.
Numai bine!

| SolitarHacker a răspuns:

Sincer am patit la fel prietenii sunt numai cand ai bani s au ai ceva sa le oferi in afara de prietenie, asta e adevarul: sfatul meu e sa ti faci alti prieteni s au schimba anturajuwinking

| PassingBY a răspuns:

Nu ştiu...

| VreauSaRad a răspuns:

Aceia nu-ti sunt prieteni sun doar cunostinte prietenii sunt cei care-ti sunt alaturi la bine si la rau.Treci mai departe uita-i! Mai bine putini si buni, decat multi si falsi!

| Ioio99 explică (pentru VreauSaRad):

Multumesc! si sincer ai dreptate mai bine mai putini dar adevaratihappy

| Bijutierul1 a răspuns:

Viata iti va dovedi de multe ori ca nu ai pe nimeni, e greu sa accepti asta... e o chestie de maturitate. dar poti sa treci mai usor peste daca te apuci sa practici un sport acolo vei gasi prieteni noi, incearca sa iti cauti prieteni care au un hoby acestia sunt mult mai echilibrati si cand spun Hoby nu ma refer la statul pe gard cu tigara in gura ci pictori, chitaristi, scoala de dans, asa de multe chestii sunt si lumea le uita...
Bafta!

| Freddie23 a răspuns (pentru Bijutierul1):

Buna treaba asta... sa te bagi intr-o comunitate unde oamenii sunt pasionati de ceva anume.

| Ioio99 explică (pentru Bijutierul1):

Multumesc! cred ca este o ideea buna mai ales ca de mult mi-am dorit sa fac un sport cred ca este si o oportunitate buna sa cunosc oamenii noi cu care m-as putea imprieteni.