| Andrutssssa a întrebat:

love struck Dati`mi niste statusuri despre toamna gen " Este toamna dar nu si in sufletul meuwinking " DOAR statusuri sau citate nu vreau linkuri sau chestii d`astea big grin

Cele mai multe si frumoase primesc fundita! love struck

5 răspunsuri:
| AnÐŕa a răspuns:

A venit toamna, acopera-mi inima cu ceva
Cu umbra unui copac sau mai bine cu umbra talove struck

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.

Toamna a deliciilor! Sufletul meu cel mai adanc este cununat cu ea; daca as fi o pasare, as zbura de-a lungul intregului pamant in cautarea a noi si noi toamne.

Fiecare om trebuie sa isi gaseasca timp, sa se aseze si sa priveasca caderea frunzelor.

Frunza de toamna cade in inima mea de tristete…

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.

Imi simt inima precum frunzele toamnei: lipsita de vointa in lupta cu pieirea. Dar va veni si primavara!

A inceput cu dimineti racoroase. Continua cu frunze palide ce se desprind resemnate de bratele copacilor. Urmeaza iuteala vantului aducand soapte de iarna. Pana atunci sa ne bucuram de frumusetea melancolica a toamnei!

E vremea proviziilor! Aduna-ti cu grija amintirile din vara si pitestele bine de frigul ce va sa vina. Iti vei gasi alinarea in ele cand noptile de ploaie rece pe care toamna ni le aduce!

Dacă timpul ar fi avut frunze, ce toamnă!

Iubire târzie. Ultima floare în toamna sufletului.

O floare neştiută
de pasări şi fluturi:
cerul toamnei.

| Ale6197 a răspuns:

E toamna, dar caldura verii ma inconjoara...
razele de toamna ale soarelui ma fac sa sper in continuare ca inca merita sa... ( aici poti pune ce vrei, etc)
~~~suna clopotul a toamna,/ frunze vechi ma inconjoara,/ dar eu stiu c-odinioara / A fost vara happy

In sufletul meu nu mai e nimeni, doar frunzele ruginii...

Si stau si ma gandesc departe, si ma desprind de realitate ca o frunza ruginie de toamna care cade... ''

All By Me. sper ca ti-am fost de ajutor!winking

| Juliii a răspuns:

Frunza de toamna cade in inima mea de tristete.
Toamna draga ne aduci iar scoala LA NAIBA! rolling on the floor)
Toamna este o a doua primăvară, în care fiecare frunză este o floare. - Albert Camus
Vântul de toamnă schimbă culorile frunzelor. El mi-a pus în păr primul fir alb. - Haiku de Natsume Soseki
Toamna este primăvara iernii. - Henri de Toulouse – Lautrec
Toamna, copacii fac strip-tease pentru a face să răsara ciupercile. - Patrick Sebastien
Pentru oameni, toamna este timpul recoltei, al adunării roadelor. Pentru natură, toamna este o perioadă a însămânţării, a risipirii în cele patru vanturi. - Edwin Way Teale
Toamna este un andante melancolic şi gratios care pregăteşte admirabilul adagio al iernii. - George Sand
Toamnă a deliciilor! Sufletul meu cel mai adânc este cununat cu ea; dacă aş fi o pasăre, aş zbura de-a lungul întregului pământ în căutarea a noi si noi toamne. - George Eliot
Fiecare om trebuie să îşi gaseasca timp, să se aşeze şi să privească caderea frunzelor. - Elizabeth Lawrence
Primăvara trece şi ne aduce în minte puritatea noastră. Vara trece şi ne aminteste de a noastră exuberanţă. Toamna trece şi ne aduce aminte de respectul pe care îl datorăm. Iarna trece şi ne aminteşte de perseverenţa noastra. - Yoko Ono
Există o armonie în toamnă şi o strălucire în cerul ei, care nu poate fi regăsită de-a lungul verii, ca şi cum n-ar putea fi, ca şi cum n-ar fi fost vreodată. - Percy Bysshe Shelley
Toamna, al anului ultim, cel mai frumos suras. - William Cullen Bryant
Un vânt a aruncat departe ploaia, a luat cu el cerul şi frunzele, lăsând în spate doar copacii. Cred că am ajuns să cunosc prea bine toamna. - E.E.Cummings
Fiecare frunză îmi şopteşte fericirea, planând către pământ din copacul toamnei. - Emily Bronte
Toamna soseşte dimineaţa devreme, iar primăvara, la sfârşitul unei zile de iarna. - Elisabeth Bowen
Toamna îţi câştigă sufletul întru totul prin apelul ei mut la compasiune faţă de descompunerea ei.- Robert Browning
Nimic nu este mai trecător decât formele exterioare, care se veştejesc şi se schimbă asemeni florilor unei câmpii la sosirea toamnei. - Umberto Eco
Nimeni nu poate gusta fructele toamnei în timp ce se delectează cu parfumul florilor de primăvară. - Samuel Johnson
Nu mă pot îndura să risipesc, stând în casă, ceva atât de preţios ca un răsărit de soare în toamnă. Aşa că îmi petrec în aer liber toate orele zilei. - Nathaniel Hawthorne
Iubesc toamna. O iubesc datorită grăitoarelor ei parfumuri şi din cauza lucrurilor care mor, lucruri de care nu mai trebuie să ai grija vreodată şi graţie ierbii care încetează să se ridice. - Mark Van Doren
Toamna este un anotimp după care urmează, imediat, aşteptarea primaverii. - Doug Larson
Toamna este anotimpul meu preferat în Los Angeles, o perioadă în care pasarile isi schimba culoarea si cad din copaci. - David Letterman
Nici frumuseţea primaverii şi nici cea a verii nu are graţia/ Pe care am zărit-o în al toamnei obraz. - John Donne
Octombrie este o simfonie a permanenţei şi schimbării. - Bonaro W. Overstreet
Culori fioroase îşi încep timpuria cucerire a dealurilor, asmuţite de vânturile toamnei. Toamna este însuşi artistul. - Takayuki Ikkaku
Toamna este un andante melancolic şi graţios care pregăteşte admirabilul adagio al iernii. – George Sand
Există o armonie în toamnă şi o strălucire în cerul ei, care nu poate fi regăsită de-a lungul verii, ca şi cum n-ar putea fi, ca şi cum n-ar fi fost vreodată. – Percy Bysshe Shelley
Toamna, al anului ultim, cel mai frumos surâs. – William Cullen Bryant
Un vânt a aruncat departe ploaia, a luat cu el cerul şi frunzele, lasând în spate doar copacii. Cred că am ajuns să cunosc prea bine toamna. – E. E. Cummings
Toamna îţi câştiga sufletul intru totul prin apelul ei mut la compasiune faţă de descompunerea ei.- Robert Browning
Nimeni nu poate gusta fructele toamnei în timp ce se delectează cu parfumul florilor de primăvară. Samuel Johnson
Bătrâneţea începe ca toamna. Cu melancolii, cu umbre care se lungesc, cu reverii şi doruri vagi. – Octavian Paler
Auzi clopotul care umflă burta vinovată a caisei, muzica lichefiaza toamnă. – Gheorhe Tomozei
Bruma de poezie care, de bine, de rău, învăluie acest pământ emană din toamna veşnica a Creatorului şi dintr-un cer necopt pentru a-şi scutura stelele. -Emil Cioran
Toamna dulce, toamna cu frunzele toate flori. – George Toparceanu
Căderea soarelui şi căderea frunzelor dădeau ceasului de toamna o gravitaţi îngândurată. – Ionel Teodoreanu
Toamna, ai sosit iar acum acopera-ma cu funzele tale galbene si pufoase love struck
funda? puppy dog eyes

| Juliii a răspuns:

Cand cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste'ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul...

A avea un prieten e mai vital decat a avea un inger

Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua degete ale aceleasi maini, acelasi suflet in corpuri diferite.

Eu cred in ingeri, sunt peste tot pe pamanta, doar ca noi aici ii numim prieteni.

e usor sa nu crezi ca iubesti si sa-ti dai seama ca de fapt ai iubit fara sati pese de cel de langa tine si de iubirea lui ca daca mori fara sa iubesti inseamna ca ai iubit viata dar nu tea iubit ea pe tine:X:X

Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele. Pt cei ce nu pricep. Mama prostilor e mereu gravida.

Incearca pentru o clipa sa te gandesti ce greu ar fi sa incerci sa te schimbi, si apoi gandeste'te cam cate sanse ai avea sa schimbi pe altii...

Zambeste, maine poate ramai fara dintihappy

Dintr'un trandafir, fiecare petala e o iluzie, insa fiecare spin e o realtitate

Ati vazut filmele "Iceberg in flacari", "Urme de pasi pe apa" sau preferatul meu, "Cine a injunghiat statuia"? laughing

daca pierzi ceva multumeste'te ca nu ai pierdut mai mult, daca pierzi mai mult multumeste'te ca nu a pierdut totul, daca ai pierdut totul... multumeste'te ca nu mai ai ce pierdehappyhappy

Nimeni nu este de neinlocuit dar cateodata trebuie 100 de persoane pentru a inlocui una singura...

Sunt imaginile vii ca niste fluturi argintii fixati cu acul intr-o carte

Am sa intreb ploaia unde esti acum, daca te uda si pe tine, am sa incerc, dar nu stiu cum sa-i spun ca ai nevoie de mine.

See this heart will settle down, like a child running scared from a clown

Frumusetea atrage priviri, atitudinea fura inimi:X

| Statusuri a răspuns:

Poti sa cauti pe http://statusuri-mass.blogspot.com/, sigur o sa gasesti ceva care sa iti placa!