| anonim_4396 a întrebat:

Buna!love struck

Sunt intr-o depresie si am nevoie de niste sfaturi si de cineva care sa ma asculte.Am prieteni dar, nu stiu de ce de la un timp am impresia ca nu ma inteleg sau ma asculta doar ca sa scape de mine si deci, nu-mi prea alina "suferinta".
M-am indragostit de iubitu verisoarei mele.Stiu, ca este o prostie dar chiar sunt dependenta de chipul lui.Nu e zi in care sa nu visez la el, la ochii lui albastri puri la mangaierile lui.Si sunt furioasa si dezamagita pe mine insumi.
Beleaua e, ca i-am spus verisoarei mele ce simt pentru el.In acel moment nu mai era intr-o relatie cu acel tip.Nu a actionat deosebit. Am impresia ca desii tine la el nu il iubeste.Intre ei nu e decat o atractie sexsoala si na. ei ii plac ochii lui.

Chestia e ca.cryingdupa aprox o saptamana s-a combinat iar cu el.Si na.se pare ca nu sa ferit sa-mi spuna acest lucru.Eu de atunci nu am mai vorbit nimic de el in prezenta ei ca mi-a fost frica ca voi parea o victima si acest lucru nu-mi place.(urasc sa inspir mila)

Aseara eu cu ea am hotarat sa petrecem ceva timp impreuna pentru ca saptamana asta ea pleaca la mare.(si-a gasit un job pe plaja)
Si ne-am intalnit si cu el.Am stat, am vb.La inceput NU se comportau ca un cuplu.Adica cand ne-am intalnit asa cum am plauit la coltul blocului nu s-au sarutat cu toate ca nu s-au vazut de mai bine de 2 saptamana.(deoarece ea locuieste la tara, {eu la oras}). Am stat cam 3 ore cu el fara voia noastar intr-o scara de bloc deoarece s-a pus ploaia si nu putem pleca.Atunci a fost foarte ciudat:
Au inceput sa se tachineze, sa se "muste", sa se sarute.si chestii din astea. Nu pot descrie in cuvinte cat m-a durut. Dar am tacut si ca de obicei asa cum ma stie El...am glumit si am continuat sa zamnesc desi ei se sarutau si erau imbratisati. M-am simtit daca la o parte si a durut. Am vrut sa plec dar nu am dorit sa-i fac lui o imagine prosta.deja ma considera cu "gurita mare" pentru ca mereu glumesc si i-au la misto.Asta e felul meu de-a fi poate e o masca pentru ca sufletul meu era naucit.

In final am ajuns acasa.Destul de fericita doar pentru simplu fapt ca-l vazusem.(el lucreaza la o firma de paza si nu e mereu "disponibil").
Mentionez ca nu i-am spus nimic verisoarei mele.
Cum am ajuns acasa ea a inceput sa vorbeasca cu un alt baiat de care se despartise si mereu zambea.
Ea vorbeste cu 5 baieti adica, sta cu 5 baieti.happy

Va rog, pareri.acum sufar si noaptea trecuta l-am visat ca ma saruta. ce sa fac? Ma doare ingrozitor si ma simt ciudat deoarece am un sentiment de renuntare.Simt ca nu am nici-o sansa cu el.Si chiar as vrea daca nu iubita macar o super amica.(mentionez el e mai mare decat mine cu vreo 4 ani.:d)

Ce sa fac? Ce mi se intampla?crying

VOT + FUNdacrying

Răspuns Câştigător
| savin a răspuns:

sigh e greu prin ce treci tu acum dar ca sa poti sa iesi din aceasta situatie tree sa faci urmatoarele: fa-l pe el intr-un fel sa te raneasca (sentimental ma refer) al doilea du-te la sala fa cat mai mult efort si cand nu prea il mai visezi atunci combinate repede cu altcineva si incearca sa faci tot ce se poate sa il uiti pe celalalt... succes sper sa iti iasa :* ( aaaa da si evita tot timpul sa il mai vezi pe acel baiat)

7 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Buna Ella banuiesc ca ai vreo 15-16 ani si verisoara ta cam tot la fel deci nu cred ca ar putea fi impreuna cu 5 baieti fara ca el sa stie sau macar sa aiba ceva banuieli.Desii pare greu cel mai bun sfat care ti-l pot da ar fi sa uiti de el.ideea cu super amica e ceea mai proasta idee posibila deoarece de care ori ii vei vedea ochii aceia de care te-ai indragostit iti va fi teribil de greu.In plus ai putea sa iti "pierzi" si verisoara de dragul unei posibile relatii care si daca ar exista nu sti pentru cat timp.Si sa stii ca asa sant si eu rad mereu glumesc ii inveselesc pe toti desii` poate am avot o zi teribil de proasta.Si in plus mi se spune ca am o inima de piatra si ca nu imi arat niciodata sentimentele desi consider ca e mai bine asa.sti cum se zice" ce nu te doboara te face mai puternic"
oricum nu stiu cat de folositor ti-a fost sfatul meu daca vrei baga id meu in lista ca sa mai vorbim: shreck.shreck@yahoo.com

pa pa si apropo am 13 ani
G.B.U si stai linistita nu e asa de greu sa uiti pe cineva.Trebiue doar sa iti doresti asta EXTREM EXTREM de mult

| Bibutzu a răspuns:

App...el e cam asa.nu prea crede in sentimente as putea spune ca se potriveste cu varamea la acest capitol

| NoUseForAName a răspuns:

In acest caz, parerea mea si singurul lucru care trebuie sa il faci este urmatorul.

Sa iti iei inima in dinti, si sa ii spui ce simti pentru el. Chiar daca acest lucru poate o sa afecteze relatia ta cu verisoara ta insa gandeste-te.

O persoana din voi sufera. Tu sau verisoara ta, insa nu cred ca verisoara ta sufera daca ai zis ca sta cu 5 iar daca tu il placi, il adori, spune-i adevarul.

Poate ti se pare o nebunie sau ceva prostesc ceea ce zic insa asta e singura solutie.
Nu are rost sa nu fiti impreuna atata timp cat tu simti ceva pentru el iar verisoara ta nu.

Sper sa faci ce crezi tu si ce te indeamna inima insa parerea mea e sa ii spui.

| Biiiiiia a răspuns:

Buna Ella :*!
Da-mi id-ul tau printr-un mesaj daca vrei sa vorbim...
Si eu am fost intr-o situatie aseamanatoare.

| Asdfghjklm a răspuns:

Stiu cum te simti... u cred ca ar trebui sa-i spui. Imprieteneste-te cu el. Mai intai trebuie sa fiti prieteni ca sa ajungeti apoi la o relatie. Sa fiu sincera la copitolul iubiti nici eu nu am cu cine vorbi. Nimeni n-are chef sa ma asculte. Eu sper sincer sa fiti impreuna si sa fii fericita!:*

| mony_3128 a răspuns:

Poti sa ii spui baiatului ca verisoara ta mai are si pe alt cineva si sa incerci sa ii faci sa se desparta. nu uita fii atenta sa nu para ca vrei sa ii desparti. cand el va fi trist incearca sa ii alini tristetea si vei devenii cel putin o prietena buna. sper ca te-am ajutat.

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

Ella daca stai sa te gandesti nimeni nu crede in dragoste pana nu se indragosteste

cum spune si @NoUseForAName : O persoana din voi sufera. Tu sau verisoara ta, insa nu cred ca verisoara ta sufera daca ai zis ca sta cu 5 iar daca tu il placi, il adori, spune-i adevarul.

succes