| anonim_4396 a întrebat:

Buna:X vreau si eu niste statusuri despre iubire si sperante.

Va rog:X:*

FUNDA:X

Răspuns Câştigător
| nimicaici a răspuns:

. #. Ce` dracu` vrei`? Ce` nu` t`e claRr`? Ai` crEzutt `că `stĂ` 0 `viatSsĂ` da` n`a tRecuTt` un` aNn `.;-j

→ Nu ma schimb pT`. nimeni, e`h mult prea greu. Nu renunts la nimic. IubeSc ce e aL meu [!] ←

0k`.tai`0, pleaca`, cara`te, dispari`, zb0ri`, sterge`0, calc`0, evap0ra`te, m0ri`, da`tsi foc` fa`te scrum`, arzi `in` cul0ri`, ca-mi dai` fi0ri`; x

Desi trebuia s`aleg.eu cred c`am ales corect.mi-am bagat p**a`n vorbe. si totu` era perfect. Gresit sau negresit. Nu ma intorc. Promitt!

Chiar` daca` fac `multe` prostii`. si` spun` multe ` p0rcarii `sa `stii `. tot `ce` e` mai` bun` in` sufLetuL` meu`. Se` leaga` de` tine`; x

Pe dracU` măă!` Acum s`a schimbatH`, şii ştiu` ca atSi vine sa spui : >> Tu` nu ai fost asHea ncici0dath` < <

Fenteaza` obstacolele`, si-arde`o incet`.Ca graba strica orice efect`.

P0i` vezi` bhăă` ca` esti` pr0st `?raised eyebrows Atat` de` pr0st` cum` n`ai mai` fost`;-j

● caη∂ `νєι` ƒι` яaηιт` ιтι` νa` ∂a` aяιρι` ѕa` zвθяι`;]... ƒaяa` ѕa` cєaяa` ηιмιc` ѕcнιмв` θ` νa` ƒacє` ∂є` ηєηυмaяaтє` θяι`!; x ●.

• Îtι` a∂υcι` aмιηтє` ∂є` acєℓ` мθмєηт`. θ` ρθνєѕтє` ѕιмρℓa`, ƒaяa` нaρρу-єη∂`;-j •

• Sυηтєţι` тσţι` σ ` aρă ` şι`un ρăмâηт` тяaşι` ℓa` ιη∂ιgσ `!;-j •

Da`, stiu` cum` se` spune`. eram` doar` 2` c0pii`. si` destinu`l schimba` lacrimi`. zi` de` zi`!;-j

Destine` schimbate` ciudat` intersectate`!; x

Imi` dai` visele`. imi` dai` dragostea`. imi `iei` mintile`. doar` Tu` te` j0ci` cu` inima`! >; p

♥ Visam` cu` ochii` deschisi`, trăiam` fără` griji`, prinsi` de` vraja` c0pilariei`, nu` puteam` fi` tristi`.; x

Au` fost` momente`n care` nu`mi mai` d0ream` nimic`! Cazusem` sh` simtseam` ca` nu` mai` pot` sa` ma` ridic`, da` pot` sa` trec` peste` toate`!;]

Uita` tot` ce`ai pierdut`, tot` ce`ai vrut`, tot` ce` n`ai avut`. uita` timpul` ce`a trecut`. orice` sfarsit`, e` un` nou inceput`!; x

Vreau` să` trec` lejer` peste` tot` şi` toate` şi` când` nu` mai` pot`. să` ridic` din` umeri` şi` să` zic`: Mai` mult` nu` se` poate`! :]

2 răspunsuri:
| Roxxette a răspuns:

Wow am citit toate intrebarile tale si sunt nu mai despre "status" esti doar o copila de 10 ani care isi petrece intreaga viata la calculator "viata virtuala" laughing Peace!

| IZABELLA_3998 a răspuns:

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, eu as alege viata iar tu ai pleca suparat neintelegand ca viata mea esti tu.
as vrea sa fiu un fulg de nea sa ma topesc in palma ta sa ma evapor ca sa ajung in cer pentru a le spune ingerilor ca si pe pamant exista raiul.