| timoftimariomihai a întrebat:

Deodată ce întrebi de o persoană, nu e logic că îți pasă de acea persoană deodată ce ai întrebat de ea?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ba da, dar exista mai multe feluri de a arata cuiva ca iti pasa de el/ea!
dar pe scurt fata de ceea ce ai intrebat, as spune DA

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, nu in toate cazurile, putand sa fie o persoana rea de care iti este foarte frica, sau cineva de care te feresti sa nu apara taman atunci ori sa fie prin preajma, deci nu-i musai sa intrebi doar pentru ca iti place persoana respectiva.

| dullcat a răspuns:

In ce fel sa iti pese? Poti intreba de un coleg de la scoala si nu inseamna ca iti pasa de parca sunteti best friends, ci e asa conversational, din moment ce nu se poate sa nu relationam toti intre noi in societatea actuala.Intrebi de vrei situatie in care tu crezi ca s-a inteles altceva, adica de natura amoroasa?

| sofisis a răspuns:

Nu neaparat. Mai poate fi pura cuirozitate, complezenta sau pur si simplu de dragul discutiei.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu neapărat, poate o faci doar din pura curiozitate.

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde de context, nu înseamnă neapărat asta. Poate a întrebat de curiozitate sau pentru a face conversație.

| vatadezahar24 a răspuns:

Depinde de caz! Nu în toate ca urile trebuie să fie o persoană de care îți pasă.