| AdelinaChp a întrebat:

Buna :X

Vreau si eu niste statusuri >:" mai gingashee asa tongue ex : " Vreau o viata noua! si de restul caramelebatting eyelashes :X ador status astaa >:d< deasteaa vreauuhee hee

Thnx kiss fundoi + voturi totsii love struck

Răspuns Câştigător
| Deedii a răspuns:

● Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA!

● Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez…

● Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire…

● Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam…

● Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima…

● Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente…

● Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni!

● O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei…
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot…
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti…
• Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!

Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

" Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul… "

" A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

" Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

" As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… "

" Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

" Daca viata iti intoarce fundul……. profita de ocazie si…. ****-o! "

" Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

" Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… "

" Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plecat, plecat sa fi si la mine sa nu mai vi… "

" De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

" Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

" As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

" Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

" Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

" Aspir…….la o viata mai buna… "

" Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… "
Voi fi mereu propriul meu lider, stapan pe propria-mi persoana/ Nu voi da socoteala decat cu fata la icoana".''; Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…; Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…; e iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!; Ma bronzez la lumanare… DND; Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti…
Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea
incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. ( Sigmund Freud )
Cauta iubirea cu inima, nu cu capul. ( Mark Twain )
Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. ( William Shakespeare )
Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua. (Samuel Butler)
Barbatul vaneaza femeia pana cand ea il prinde. (Proverb american)
Se spune ca oamenii veseli spun multe prostii, pe cind cei gravi mai putine,
dar mai mari. (Tudor Octavian)
Moartea este cuibul pasarei-phoenix. ( William Shakespeare )
Www.statusuri.ro/

www.statusuri.net/

www.statusuri-mess.com/

www.statusuri-cool.com/

www.statusuri.ws/

www.statusuri.de-calitate.ro/

www.statusuri.org/

www.statusuri-noi.info/

www.statusuri.eu/

www.citate-celebre.com/

www.citateistete.ro/

www.citatepedia.ro/

www.maxime.go.ro/

www.supermaxime.com/

Sper ca te-am ajutat`!:-*.
Funditzsaa + Vot?:>.:x.]
[D3edii`!:x]

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat