| Biiiiiia a întrebat:

Buna:-x. Vreau si eu niste statusuri noi si frumose. Pot fi si din melodii:-x. Dau funda pentru cele mai frumoase.Mersi:*!

Răspuns Câştigător
| Mariana_4140 a răspuns:

Adevaratele dureri sunt cele pe care le duci in tacere si de care nu vrei sa fii nici compatimita, nici mangaiata.

Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare.

Zambetul dureaza doar o clipa, dar amintirea lui, o viata intreaga.

Traieste si iubeste! Nu ai o vesnicie la dispozitie.

Cuvintele frumoase pot fi scurte si usor de spus, dar ecoul lor tine vreme indelungata.

Exista zile in care a trai nu are sens. Traiesc doar pentru acele zile in care viata inseamna vis de neuitat.

Oricare ar fi jocurile in care intram, suntem datori sa nu ne jucam cu noi insine.

Amintirile, bune sau rele, oricum ar fi ele, raman amintiri. Tu insa traieste la orice varsta in prezent!

Viata nu este o repetitie generala. E timpul sa inceapa spectacolul. Sunteti in direct. Traiti!

Orice mie de kilometri incepe cu primul pas.

Uneori, as renunta mai degraba la ani intregi din viata mea decat sa renunt la un anumit moment.

Intr-un cuvant pot rezuma tot ceea ce am invatat despre viata: Continua.

Totul sta in voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propriile noastre interese nu o pot schimba vreodata.

Cea dintai calitate a vorbirii este sa nu risipesti doua cuvinte acolo unde ar fi suficient unul singur.

Bucura-te de lucrurile marunte, caci intr-o zi s-ar putea sa privesti inapoi si sa descoperi ca erau importante.

Ai grija cu ce te imbraci inainte de culcare. Nu stii niciodata cu cine te vei intalni in visele tale.

Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza love struck

Mereu aceeasi … dar niciodata la fel.

Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate! "

In copilarie …fetitelor le plac papusile …iar baietasilor masinutele …cand crestem totul se schimba …baietasilor le plac papusile …iar fetitelor mashinutzele.smug

SPER SA ITI PLACA :*

5 răspunsuri:
| asTaMiktzo0fo0liTa a răspuns:

[love struck] eu am zambet shmecheresc sh cu ochii mei vrajesc fiindca sunt frumoasa foc,l baieti eu am noroc [love struck] ~
~ [love struck] sunt o fata cu tupeu sh fac numy c vreau eu…toti baieti imi sunt l picioare…ca prietena…am defecte! ca dusmank sunt perfecta! [winking] [love struck] ~
~ [love struck] sh c daca sunt fitoasa…nu`ti kd repede in plasa…asa imi plasheee mie…s iti fac in ciuda tie [love struck] ~
~ [love struck] ea e criminala,cu totzii o stiti! lasa figurantzii copleshitzi,d emotzii obositzi! ea e cea my indicata dintre ftl qmintzi [love struck] ~
~ [love struck] te iubesc sh n`am c face…asta`i stilu` care`mi plashee [love struck] ~
~ [love struck] alele…chiar daca m barfestish m urasti…in fata meah tot fan imi esti[love struck] ~
~ [love struck] baieti ca tine gasesc si in RECYCLE BIN, dar fete ca mine nici p GOOGLE [winking] [love struck] ~
~ [love struck] sunt o fata prea versata sh d zdrente invidiata [love struck] ~
~ [love struck] ochii albashtrii [love struck] parul` lung d`mi ajunge pan` l cur [:p] fuste mini sh rochitze [love struck] sunt o fetita cu fite [batting eyelashes] [love struck] [:p] [love struck] ~
~ [love struck] cine s pooone cu mine…il fac d mare rusine [love struck] ~
~ [love struck] sunt frumoasa sh fitoasa…l zdrente l dau clasa [love struck] ~
~ [love struck] e cool d tot, minorele`s bune d tot [love struck] ~
~ [love struck] sunt fetita alintata sh d zdrente invidiata [love struck] ~
~ [love struck] intre 2 nu t ploua stiu e adevarat…n`am ce`ti face tie`ti place asa t cz barbat…stiu ca`i plina d figuri si-ai s ti`o furi cu ea…e my bine asa! ramai cu ea! [love struck] ~
~ [love struck] nu kut idealul iubirii inexistente…nu cer zambete false…si nu vreau nimic din ceea c s ofera cu efort [winking] [love struck] ~
~ [love struck] uneori exista adevaruri p care trebuie s l colorezi ca s devina vizibile [love struck] ~
~ [love struck] am ales s rad si am facut cea my buna alegere…nu`mi pasa d nimic [love struck] ~
~ [love struck] sunt momente in viata cand simti absentza cuiva atat d mult inkt ai face orice sa-l scoti din vise sh sa-l imbratzishezi…lucrurile minunate nu pot fii cumparate sau construite d om [love struck] ~
~ [love struck] exista batalii p care e bine s l ocolesti…nu din teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu`le [winking] [love struck] ~
~ [love struck] sh ploua ploua ploua peste inima mea un rau d lacrimi ramane`n urma tha…iar noua noua noua vietzi d as avea le-as da p o vara in care am fost a tha [love struck] ~
~ [love struck] uh nu stii cat t doresc…dar nu cred ca`ti my pasa…as vrea s t`ntalnesc…sa-ti sp cat t iubesc…ziua trece atat d greu…at cand estideparte…simt ca nu sunt eu [sad] [love struck] ~
~ [love struck] te-am pierdut,acum zambesc…dar continui s t iubesc…n`am putut s cred cand mi-ai sp ca ai s pleci…n`am cz ca amintirea din trecut ai putea s`o stergi [sad] [love struck] ~

[love struck] nu plange ca s`a terminat…zambeshte ca s`a intamplat [winking] [love struck] ~
~ [love struck] nu stiu c a fost intre noi…o dragoste,o minciuna,o obishnuintza…dar orice ar fi fost a fost un vis frumos…dar acel vis a ajuns s m raneask…nu my pot s traiesc asa [love struck] ~
~ [love struck] am qnosqt o zdreanta caruia ii spuneam "PRIETENA" [love struck] ~
~ [love struck] as vrea s fiu cum o s fiu…asa ca lasatzi`ma s traiesc asa cum stiu…lasatzi`ma s fac sh bune sh rele…ca s stiu macar ca sunt greshelile mele [love struck] ~
~ [love struck] la barbati nu l ranestisentimentele…le ranestiorgoliul [love struck] ~
~ [love struck] te-am iubit sh uh m`ai parasit…am plans dp tine sh uh ai ras de mine…pentru ca te-am iubit sh ai sp ca estiprea mare pentru mine,eu ti-am sp ca iubirea nu are varsta [love struck] ~
~ [love struck] a fost odata ca`n povestia fost ca niciodata din rude mari imparatestio preafrumoasa fta…sh era una l parintzi sh mandra haimanaua avea un cur sh niste craci d te`apuk damblaua [love struck] ~
~ [love struck] e greu s mergi p culmea vietii cu inima pustie,e greu s suferi in tacere sh nimeni s nu stie [sad] [love struck] ~
~ [love struck] imi kde o lacrima din ochi si nu stiu c e cu mine…dar un singur lucru insa stiu mi`e tare dor d tine [sad] [love struck] ~
~ [love struck] acum tot c a fost intre noi pare d mult…incerc s`mi amintesc,dar nu pot…uh probabil m`ai uitat,in timp c eu traiesc doar pentru tine [love struck] ~
~ [love struck] maine vei regreta ca azi mi-ai sp "ADIO" sh m vei kuta,crezand ca eu ink t ast…vei kuta disperat sa`mi gasestiiubirea,insa doar cand m vei gasi vei realiza ca ai kutat ceva c a murit de mult…vei plange at cum am plans si eu,dar va fi prea trz [love struck] ~
~ [love struck] vz uh…nu pot s t uit…fiindca t iubesc prea mult…insa tie ti`e usor…mie insa imi vine s mor [sad] [love struck] ~
~ [love struck] pozele s shterg,dar amintirile raman,ca un foc d artificii care s transforma in scrum,a ieshiot fum a fost lumina sh qloare, acum e doar o palida speranta, care moare a fost un singur suflet acum st 2 trupuri a fost intr-o relatzie,acum sunt doar in grupuri [love struck] ~
~ [love struck] a iubi inseamna a suferi sh cum multi fug d suferinta putini stiu s iubeasca! [love struck] ~
~ [love struck] stiu ca t uiti l ea sh t gandestil mine…o atingi p ea,dar m simti p mine…ti`e sete de mine,dar t racorestiq ea…stiu ca m vrei p mine,dar t multzumestiq ea [love struck] ~
~ [love struck] am invatat ca nimeni nu merita lacrimile tale,sh acela care l merita,sigur nu t va face s plangi [on the phone [love struck] ~
~ [love struck] am invatat ca oamenii l care tii cel my mult,iti sunt luati prea repede [sad] [love struck] ~
~ [love struck] am invatat ca daca vrei s ai ceva,trebuie s luptzi sh s mergi inainte fara s t uiti inapoi,fara s ceri aprobarea celor din jur [love struck] ~
~ [love struck] simt o adiere in priviri…kldura tha ma`nconjoara…pasii tai gonesc in amintiri…gandul n separa [sad] [love struck] ~
~ [love struck] as vrea s fiu tot ce`ti doresti…vreau s fiu tot c iubesti…t vreau p tine…as vrea s simti cat t iubesc…sa`ntzelegi cat imi doresc…s cz in mine [love struck] ~
~ [love struck] am trait un vis plin de culori…un vis trait langa tine…mangaierea tha`mi dadea fiori…traiam s simt iubire [love struck] ~
~ [love struck] nu fi trist ca m`ai pierdut…fi fericit ca m`ai qnosqt…daca vreau,t pot avea…depinde doar d decizia meah![winking] [love struck] ~
~ [love struck] t uiti l ea sh t gandestil mine…o atingi p ea,dar m simti p mine…m vrei p mine,dar t multzumestiq ea…pentru ca p mine nu m poti avea [sak :-p] [love struck] ~
~ ~ [love struck] Plina d idei pentru o ieshire din banal,acel copil cu acel ceva special, buna sau rea,dulce sau amara, raman mereu originala [love struck] ~
[love struck] Nu suport cand m gandesc ca t atinge altcineva…ca iti saruta buzele cum faceam si eu candva… [sad] [love struck] ~
~ [love struck] cand te-am intalnit mi-a fost teama s nu t plac,cand te-am plaqt mi-a fost teama s nu t iubesc, iar ak cand t iubesc mi`e teama s nu t pierd [love struck] ~
~ [love struck] Amintirile raman indiferent dc ar urma…poti s rupi sh pozele l vei lipi`napoi candva [love struck] ~
~ [love struck] Imi va fi dor…imi va fi rece…dar timpul nu va vindeca…ci doar va trece [sad] [love struck] ~
~ [love struck] Visele nu ti l dau, nu mi l poti lua…s visez e looOOoomea mea [love struck] ~
~ [love struck] Dragutza sh fitoasa sh l zdrente l dau clasa…ca tine intr-o zi vad 10 stilu` tau m lasa rece…nu esti primul` care incearca cu vrajeala s m fac [:p] [love struck] ~
~ [love struck] S iubestie bine,dar s stii p cine…nu sp "iubit" l orice tampit [winking] [love struck] ~
~ [love struck] Cei care m critica sh m invidiaza vor doar s m schimbe…pentru ca vad in mine ceea c ei nu vor fii niciodata [love struck] ~
~ [love struck] Poate zici ca`s rasfatata sh d tata alinthata, poate sunt sau poate nu…nu m my ai u…m are altu` [sak :-p] [love struck] ~
~ [love struck] Iubirea e un kntec c toti il knta des, dar nu l toti are acelasi intzeles [love struck] ~
~ [love struck] Sunt o fata cu tupeu…capricioasa my mereu…cu baietii my fitoasa…cand imi sp ca sunt mumoasa m las greu ca asa e bine…dar nu stiu c au cu mine [love struck] ~
~ [love struck] Speriata d viitor sh trista d trecut…nemultzumita d present…sh c`am pierdut ceea ce`am avut… [sick

| ionut_8527 a răspuns:

Iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala winking

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!\

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti,sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva,UIta'te la tine

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

Ma vrei inapoi? Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

opusul vietii nu este moartea ci indiferenta! big grinPlus ca stim cu totii indiferenta doare cel mai mult big grin

Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente:-p

JtIu cE vReI Sa fACi :-> …dar mai bN lasa :-J

nu stiu dk ti-ai dath seama

tie ti-a skazuth vrajeala

insa te poth ajutha

iti daw un pic din a mea :X:X

Munca este un izvor de sanatate, deci sa lucreze cei bolnavi…

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea…. cine-i smecher si chiuleste are tot asa…

dnd... bunica la pc...nu da buzz ca se sperie

»-(¯`v´¯)-»cristina»-(¯`v´¯)-»

ღღღ ♥♥♥

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ‹(◕‿◕)›

.•¤**¤•.,¸^¸.•¤**¤•.,¸

♥♥♥ ๏̯๏ ♥♥♥ *

ღღღ

Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…viseaza in continuare…speranta nu moare… "

" Viata e un joc de cacao in care nu poti folosii coade! "

" Domina ca sa nu fii dominat! "

»" Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea… "

»" E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini... "

»" Punctul G la femei se gaseste la sfarsitul cuvantului SHOPPING! "

»" Ochii care nu se vad se uita la fundul femeii tale… "

»" Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE! "

»" Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar… "

»" Pentru mentalitatea de ****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!? "

»" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimba un viitor care a fost deja… "

»"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "

»" NU mai suferiti de FITZE! "

»" Un cerc de prieteni nu se face cu compasul… "

» " Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… "

» " Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "

» " Prea multi prosti pentru o tara asa de mica… " [by DeMoN]

» " Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa! "

» " Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi…

» " Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "

» " Stam la rand? Sau toti deodata? "

»" Pentru orice femeie dorita de majoritatea barbatilor exista cel unul deja plictisit de ea… "

» " Daca tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iti par cuie… "

» " Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. "

» " Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…

» " Nu ai mai vazut mancare de cand se tragea cu arcu! "

» " Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "

» " Pe cine nu il lasi sa moara nu te lasa sa traiesti… "

» " Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singur! "

» " Ce s-ar intampla daca o masina, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile? "

» " Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "

» " E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia… "

» " Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "

» " Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate… "

sper ca ajung. Funda?love struck

| ionut_8527 a răspuns:

Aici le caut eu mereu www.statusuri.ro.Funditza?:x:X

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute