| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi si mei ceva despre Maica Domnului, adica cum ne ajuta ea! Multumesc!:*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aladinbeci a răspuns:

Maica Domnului se roaga pentru noi la Dumnezeu. Este foarte important sa o avem pe Maica Domnului drept mijlocitoare pentru noi in fata lui Dumnezeu.
Ar fi foarte multe de spus despre marea putere pe care o are rugaciunea adresata Pururea Fecioarei Maria. As vrea sa-ti recomand insa o carte, si anume:
Protos. Nicodim Mandita - Minunile Maicii Domnului, Editura Agapis, Bucuresti, 1995.
In aceasta carte extraordinara vei putea citi despre modul cum ne poate ajuta Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu pe noi oamenii si cata putere are rugaciunea adresata Maicii Domnului.

| Marius444 a răspuns:

DAMN!
ăăăăă...
Tata e prof de religie, da nu pot sta, aici, pe TPU, sa-ti insir tot ce stiu...