| balanescuraulgeorgian a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare.
Sunt la un liceu care are doar profil de mecanică, iar acel liceu este foarte departe de casă, și nu am transport. Trebuie să fac naveta săptămânal ca să stau la cămin în timpul zilelor de școală.
Dacă vreau să mă transfer de la un liceu cu profil mecanică, la un liceu cu profil Turism și Alimentație, din ce trebuie să dau diferența, și în cât timp pot să merg la noul liceu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile s epot realiza numai la inceput de na scolar si numai daca intrunesti toate conditiile de transfer:
medie egala sau mai mare decat a ultimul intrat la acel liceu, sa nu ai medii scazute la purtare, sa iei examenele de diferenta la materiile pe care nu le-ai facut la profilul la care te transferi.

| sierra1 a răspuns:

Depune cererea la vară la secretaria și atunci - comparând ce ai făcut (materii) cu ce se face unde ți se aprobă, afli