| robert1330 a întrebat:

am o problema cu iMessage la iPhone. Problema este atunci când este iMessage-ul activat de mine si de persoana cu care vorbesc, insa de cele mai multe ori unul din noi nu avem conexiune la internet. Daca persoana cu care vorbesc are internet si eu nu am, mesajele nu se trimit ca mesaj normal, ci ca iMessage, iar eu nu primesc nimic, la fel si invers.
Ce setari se pot face ca sa se transforme automat in mesaj normal in cazul in care unul dintre noi nu are conexiune la internet?

1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

De ce nu renunti de tot la iMessage? exista o optiune la setari in mesaje sa trimiti totul ca mesaj text.