| RomanMandruPanaMor a întrebat:

as vrea sa intreb de la varsta ma pot angaja sezonier ca nu mi-ar strica sa fac niste banuti vara asta, mai ales in vremurile astea, mentionez ca am 16 ani, jumate!big grin
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Poti lucra, cu acordul parintilor tai.

| Eff a răspuns:

Eu am amici de 16 ani care s-au angajat la Mc Donald's happy incearca, pe timpul verii lucreaza multi tineri acolo

| Dizzy a răspuns:

Poti lucra legal de la varsta de 16 ani.

| RomanMandruPanaMor explică:

Am nevoie deaparat de acordu parintilor, am citit pe un citat din codu muncii ca la cei de 15 anii le trebuie acordu si in cazul in care trebuie, cum se face? scris cum semnatura sau este ceva ca un contract?
Apropo nu stiti unde sa caut locuri disponibile, oare in vremurile astea de criza si cum face guvernul oare am sanse?